Microsoft prezentuje Office 2013

Firma Microsoft przedstawiła Office 2013. Jakie zmiany zaszły w najpopularniejszym pakiecie aplikacji biurowych? Twórcy skupili się na chmurze oraz integracji z przejętymi niedawno platformami.

Nowa edycja pakietu biurowego koncentruje się na rozwiązaniach związanych z chmurą obliczeniową. Pojawi się więc integracja z usługą SkyDrive (dokumenty domyślnie będą tam zapisywane, będą także dostępne w trybie offline), synchronizowane będą ustawienia, szablony czy słowniki. Nowy pakiet Office dostępny będzie jako usługa, którą można subskrybować – klienci otrzymywać będą dodatkowe usługi takie jak większa liczba minut w Skype czy pojemność dysku w SkyDrive.

Office 2013 to także duże wsparcie dla systemu Windows 8 oraz integracja z przejętym w czerwcu serwisem społecznościowym dla przedsiębiorstw – Yammer. W pakiecie biurowym pojawi się również integracja z platformą Skype. Office 2013 to także wykorzystanie funkcji usługi Office 365.

Odświeżenia doczekały się wszystkie znane z pakietu aplikacje. Działać będą zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i laptopach, tabletach czy smartfonach. Jednak tylko aplikacje OneNote i Lync zostały przygotowane z pełnym wykorzystaniem nakładki metro.

Microsoft prezentuje Office 2013 1

Microsoft prezentuje Office 2013 2

Microsoft prezentuje Office 2013 3

Microsoft prezentuje Office 2013 4

Zaktualizowano również usługę Microsoft SharePoint. Ma być bardziej zintegrowana z serwisami społecznościowymi np. agregować ma dane kontaktowe z tego typu platform czy informować o rekomendacjach dokumentów na podstawie zainteresowań użytkownika.

Microsoft nie poinformował kiedy dokładnie udostępni Office 2013 swoim klientom, ale stanie się to prawdopodobnie jesienią, po premierze systemu Windows 8. Nie podano również cen pakietu.

Nadchodzące miesiące będą bardzo ważne dla Microsoftu. Oprócz premiery Office 2013, na rynku pojawią się m.in. systemy Windows 8 i Windows Phone 8, oprogramowanie SmartGlass dla konsoli Xbox 360 i aktualizacja Windows Azure ze wsparciem IaaS, która konkurować ma z Amazon Web Services.

Więcej informacji znaleźć można pod tym adresem.

http://www.youtube.com/watch?v=J-3uK2bRNnE&feature=player_embedded

źródło zdjęć

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top