Microsoft testuje So.cl wśród studentów [wideo]

Opublikowano: 29 grudnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Microsoft testuje swój serwis społecznościowy, So.cl, na trzech amerykańskich uniwersytetach. Wiele wskazuje na to, że nie będzie to kolejny konkurent dla Facebooka czy Google+.

O So.cl (wtedy jeszcze socl.com) pisaliśmy w połowie listopada. Zgodnie z ówczesnymi zapowiedziami ma to być serwis łączący w sobie trzy elementy: wyszukiwanie, odkrywanie i społeczność. Dziś wiemy, że Microsoft chce by projekt służył przede wszystkim celom edukacyjnym.

Microsoft testuje So.cl wśród studentów [wideo] 1So.cl dostępny jest obecnie dla studentów uniwersytetów w Washingtonie, Syracuse i Nowym Jorku. Projekt wykorzystuje API wyszukiwarki Bing, a sam Microsoft opisuje go jako „eksperyment dla studentów skupionych na wykorzystywaniu przeglądania stron internetowych, wyszukiwania i elementów społecznościowych w celach edukacyjnych”.

Testujący projekt studenci mogą pracować wspólnie nad własnymi projektami wykorzystując grupowe czaty wideo czy udostępnianie sobie treści. So.cl ma również łączyć użytkowników o podobnych zainteresowaniach.

Akademickie testy są ciekawym krokiem ze strony Microsoftu. Z jednej bowiem strony nie są podjęciem bezpośredniej walki z działającymi już serwisami społecznościowymi, a z drugiej – przywołują skojarzenia z początkami Facebooka. Może to też oznaczać, że So.cl skoncentrowany zostanie zupełnie na edukacyjnej niszy i nie będzie ubiegał się o miano serwisu „uniwersalnego”.

 

Dawid ZarazińskiMicrosoft testuje So.cl wśród studentów [wideo]

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.