Microsoft: Windows 8 najwcześniej za dwa lata

W poście na swym oficjalnym, holenderskim blogu, firma Microsoft zapowiedziała, że nowa wersja systemu operacyjnego Windows oznaczona numerem 8 pojawi się na rynku nie wcześniej niż za dwa lata.

Informacja pojawiła się w chwilę po pierwszych urodzinach Windowsa 7. Microsoft jest bardzo zadowolony ze wyników finansowych systemu: od chwili premiery sprzedano 240 mln licencji, co sprawia, że „siódemka” jest najszybciej sprzedającym się systemem operacyjnym w historii komputerów PC.

Microsoft: Windows 8 najwcześniej za dwa lata 1Nie wiemy na razie czego możemy spodziewać się w Windowsie 8. Kilka miesięcy temu pojawiły się jednak spekulacje oparte na przechwyconych dokumentach firmowych, mówiące o tym, że nowe „okienka” wyposażone zostaną w Windows App Store, sklep z aplikacjami podobny do idei zaprezentowanej ostatnio przez firmę Apple. Będą pozwalały również na logowanie się poprzez rozpoznawanie twarzy, mają startować szybciej i być bardziej wydajne jeśli chodzi o pobór energii.

Trzyletni okres przerwy pomiędzy nowymi wersjami systemu nie jest dla Microsoftu wyjątkowy: Windows 7 chociażby pojawił się 2,5 roku po Windows Vista.

Czy opisane wyżej funkcjonalności wystarczą by w rankingu innowacyjności wyprzedzić wspomnianą już firmę Apple, która w lecie przyszłego roku wyda swój najnowszy system o nazwie „Lion”? Z pewnością zapowiada się bardzo interesująca rywalizacja, w której nie można również pominąć innowacyjnych działań środowiska skupionego wokół systemu Linux.

A jakich funkcji Państwo spodziewacie się w Windowsie 8?

Źródło: CNet, Grafika: skuggen.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry