Microsoft: żegnaj Hotmail, witaj Outlook

Microsoft zdecydował się na odświeżenie marki usługi pocztowej – Hotmail zostaje zamieniony w Outlooka. Jakie nowości czekają na użytkowników?

Outlook to marka dobrze znana osobom korzystającym z rozwiązań Microsoftu. W użyciu pozostanie jako nazwa aplikacji pocztowej będącej częścią pakietu Office oraz –  od teraz – jako określenie usługi poczty przeglądarkowej.

Odświeżenie marki Hotmail wpisuje się w trend tegorocznych nowości Microsoftu. W październiku zadebiutuje system Windows 8 i to właśnie z filozofii tego produktu pełnymi garściami czerpie Outlook. Dodatkowo firma podkreśla jak ważne są urządzenia mobilne (smartfony i tablety) i że ich nowy projekt jest skrojony na te właśnie potrzeby.

http://www.youtube.com/watch?v=uDI6Itn7soQ&feature=player_embedded

Aplikacja webowa ma być „czysta i minimalistyczna”. Jak mówią przedstawiciele Microsoftu, zachowano wiele funkcji, które były popularne w Hotmailu, na które nałożono „nowoczesny design”.

Ważną częścią nowego projektu jest integracja ze platformą Skype. Użytkownicy mogą wewnątrz aplikacji prowadzić rozmowy wideo ze znajomymi, nawet jeśli nie posiadają zainstalowanego Skype’a na własnym komputerze. Pocztę połączyć można także z kontem na Facebooku, co umożliwi prowadzenie rozmów ze znajomymi z serwisu społecznościowego oraz profilami z Twittera czy LinkedIn.

Microsoft: żegnaj Hotmail, witaj Outlook 1

Outlook zintegrowany został także z pakietem Office Web Apps, który pozwoli przeglądać i edytować dokumenty. Pojawiła się również integracja z usługą SkyDrive, umożliwiająca zapisywanie plików bezpośrednio na własnych wirtualnym dysku.

http://www.youtube.com/watch?v=RnCu72G52bY&feature=player_embedded

Z Hotmaila, który zadebiutował na rynku w 1996 roku, korzysta obecnie ponad 325 mln aktywnych użytkowników. Będą mogli zachować swoje adresy z rozszerzeniem @hotmail.com lub zamienić je na outlook.com. Usługa jest darmowa, choć wyświetlane są w niej reklamy. Microsoft poinformował, że w zaledwie kilkanaście godzin od jej zaprezentowania zapisało się do niej ponad milion osób.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry