Milion dla Pracuj.pl

W portalu Pracuj.pl zarejestrowało się już ponad milion osób. Liczba ta dynamicznie rośnie dzięki ciągłej optymalizacji serwisu i dostosowywaniu go do potrzeb użytkowników.
– Największe natężenie zmian w Pracuj.pl miało miejsce po 15 stycznia tego roku. Tego dnia ruszyła nowa wersja portalu Pracuj.pl. Wersja beta serwisu – jeszcze przed udostępnieniem jej użytkownikom – została poddana ocenie blogerów z branży internetowej, specjalizujących się m.in. w tematyce usability serwisów. Otrzymane od nich uwagi pozwoliły udoskonalić m.in. nawigację i czytelność serwisu – mówi o zmianach Krzysztof Stankiewicz, menedżer ds. e-marketingu w Grupie Pracuj.

Najbardziej widoczną zmianą była odświeżona szata graficzna oraz nowy układ strony, dopasowany do rozdzielczości obrazu 1024×768. W ostatnich miesiącach Pracuj.pl wprowadził także serię istotnych zmian w najważniejszym dla kandydatów obszarze – czyli w wyszukiwaniu ofert pracy i zarządzaniu nimi.

Wyszukiwanie stało się wygodniejsze dzięki zaimplementowaniu w wyszukiwarce słownika stanowisk, lokalizacji i słów kluczowych, które są „podpowiadane” użytkownikom. Dodano także opcję zawężającą wyszukiwanie słowa kluczowego wyłącznie do nazwy stanowiska. W odpowiedzi na sugestie użytkowników serwisu, w wyszukiwarce wprowadzono dodatkową opcję wyszukiwania ogłoszeń według wysokości wynagrodzenia.

Dużo zmian pojawiło się także na liście wyników wyszukiwania: zwiększono przejrzystość listy, a pod nazwami ogłoszeń pojawiły się kilkuzdaniowe podsumowania każdej oferty, które – zależnie od preferencji użytkownika – można zwinąć bądź rozwinąć. Wprowadzono także nowe funkcje aktówki, służącej przechowywaniu interesujących użytkownika ofert pracy. Jedną z najbardziej użytecznych jest możliwość dodawania osobistych notatek do zapisywanych w profilu użytkownika ofert pracy.

W serwisie wprowadzono także szereg udogodnień dla nowych użytkowników. Znacznie uproszczony formularz rejestracji umożliwia założenie konta w ok. 15 sekund i bezpośredni dostęp do wszystkich narzędzi serwisu. Nowością jest także uproszczona wersja JobAlertu – powiadomienia e-mail o najnowszych ofertach pracy. JobAlert Light nie wymaga zakładania konta w serwisie, wystarczy, że po wyszukaniu ofert w wyszukiwarce użytkownik wprowadzi swój adres e-mail, a raz w tygodniu otrzyma listę ogłoszeń odpowiadających wybranym kryteriom.

– Wprowadzane zmiany są efektem otwartej komunikacji portalu Pracuj.pl z jego użytkownikami. Wszystkie zgłaszane przez nich uwagi i pomysły  są na bieżąco analizowane i wdrażane. Polityka otwartości komunikacyjnej przejawia się nie tylko w rodzaju wdrażanych zmian i ułatwieniach w serwisie, ale także w podejściu do komunikacji e-mailingowej – dodaje Maciej Noga, dyrektor marketingu w Grupie Pracuj.

Pracuj.pl jako jedyny serwis rekrutacyjny w Polsce korzysta z nowoczesnego systemu Responsys Interact amerykańskiej firmy Responsys Ltd. Dzięki niemu użytkownicy Pracuj.pl otrzymują wiadomości o karierze i pracy dopasowane do ich konkretnych zainteresowań i potrzeb. Komunikacja w wysokim stopniu bazuje na interakcji odbiorcy z treścią e-maila i jest spójna z  preferencjami użytkownika co do częstotliwości i rodzaju otrzymywanych wiadomości. Z usług Responsys Ltd. na świecie korzystają m.in. AOL UK, General Motors, Ford czy Lufthansa.

Pracuj.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry