Mobile Career Start-Up wyłonił najlepszych stażystów

Pięć osób, o jedną więcej niż planowano rozpoczęło płatne staże w firmach One-2-One i MobiJOY w ramach programu studenckiego Mobile Career Start-Up!

25 lutego odbyły się rozmowy kwalifikacyjne, w których uczestniczyli laureaci II etapu, autorzy najciekawszych rozwiązań dotyczących przyszłości marketingu i komunikacji przez telefon komórkowy. Poziom prac i przygotowanie uczestników programu okazały się na tyle satysfakcjonujące, że jury zdecydowało nagrodzić 5 osób.

Na konkurs ‘Mobile Career Start-Up’ wpłynęło kilkanaście prac na temat ‘Komunikacja i marketing przez telefon komórkowy w 2010 r. Jury złożone z przedstawicieli firm oraz patronów programu, biorąc pod uwagę wysoki poziom nadesłanych projektów oraz merytoryczne przygotowanie zwycięzców II etapu postanowiło ufundować 5 staży. Podczas konkursowych przesłuchań laureaci przedstawiali prezentacje, najczęściej przygotowane w formie multimedialnej. Wykazywali się dużym zainteresowaniem tematyką najnowszych trendów w technologii i marketingu, a także znajomością języków obcych.

Od 2 marca laureaci spotykać się będą w siedzibie firm pod okiem opiekuna merytorycznego. Zadaniem stażystów będzie opracowanie i zarządzanie projektem. Do głównych obowiązków studentów należeć będzie m.in.: tworzenie serwisu ‘Mobile na świecie’ na stronach www, monitoring międzynarodowych projektów na temat nowych usług mobilnych i analiza trendów rozwojowych. Efektem końcowym będzie przygotowanie artykułu, który opublikowany zostanie w prasie fachowej. Dwie osoby, które wykażą się największym zaangażowaniem i pomysłami uzyskają dodatkowo miesięczne płatne praktyki. Dla najlepszego uczestnika przewidziana jest możliwość stałego zatrudnienia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się 31 maja 2005 roku, z udziałem zwycięzców, organizatorów, patronów i zaproszonych gości specjalnych.

Pierwsza edycja konkursu ‘Mobile Career Start-Up’ przeprowadzona został na uczelniach poznańskich. W przyszłym roku planowana jest kolejna edycja o zasięgu ogólnopolskim.

Patronami konkurs ‘Mobile Career Start-Up’ są: Telewizja TV Biznes, Magazyn Gospodarki Elektronicznej e-Fakty, Studenckie radio AFERA, Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego, Stowarzyszenie ‘Studenci Dla Przedsiębiorczości’ SIFE Polska oraz portal supersms.pl.

Współpracę medialną objął Magazyn Akademicki Eurostudent. Patronat naukowy sprawuje prof. dr hab. Józef Orczyk z Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

http://www.mobijoy.pl/career

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry