Mobilna TETA optymalizuje pracę handlowców

Opublikowano: 12 grudnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

TETA, wrocławski producent systemów wspomagających zarządzanie, zintegrował system TETA_2000 z oprogramowaniem ITERA firmy doradczej KMConsulting. Rozwiązanie, dzięki wykorzystaniu systemu GPS, optymalizuje czas i koszt utrzymania sieci handlowców w terenie. Jednocześnie pracownicy za pomocą urządzeń mobilnych takich jak palmtop, notebook czy telefon komórkowy – z wykorzystaniem transmisji GPRS – mają dostęp do aktualnej oferty firmy i stanów magazynowych, mogą również składać bezpośrednio zamówienia.

„Obecnie wiele firm handlowych prowadzi działalność w oparciu o sieć pracowników w terenie. Efekty ich pracy zależą w głównej mierze od możliwości szybkiego kontaktu z firmą i uzyskania potrzebnych danych. Wykorzystanie łączności GPRS daje im natychmiastową informację np. na temat dostępności pożądanego produktu bądź stopnia wykorzystania kredytu kupieckiego. Takie rozwiązanie zmniejsza znacznie koszty funkcjonowania firmy, gdyż nie angażuje pracowników centrali do pracochłonnego sprawdzania takich informacji, oszczędza zarówno czas, jak i zmniejsza koszty połączeń. W konsekwencji przekłada się to na podwyższenie jakości obsługi Klienta i jego zadowolenie ze świadczonej usługi” – powiedział Marek Kamiński z KM Consulting.

Rozwiązanie umożliwia natychmiastowy dostęp do bieżącej informacji handlowej. Handlowcy za pomocą palmtopa, notebooka czy telefonu komórkowego (transmisja GPRS) mogą sprawdzić aktualny stan zapasów magazynowych przedsiębiorstwa, złożyć zamówienie, które od razu trafia do realizacji, zarządzać polityką rabatową, ale również przesyłać informacje o pozyskanych klientach oraz prowadzić ewidencję przyjmowanych wpłat.

„Nowoczesne technologie dają pewność maksymalnego wykorzystania możliwości, jakie niesie za sobą informatyzacja firmy. System Itera firmy KM Consulting, w elastyczny sposób łączy istotne z punktu widzenia procesu biznesowego dane z różnych lokalizacji i w różnych formatach umieszczone w bazach relacyjnych, hurtowniach danych i bazach aplikacji biznesowych. Umożliwia dzięki temu analizę zgromadzonych danych pod kątem uzyskania informacji niezbędnych przy podejmowaniu strategicznych decyzji. Jest bardzo ważnym uzupełnieniem dla pakietu TETA_2000, w szczególności dla firm posiadających rozbudowaną bazę przedstawicieli handlowych” – powiedział Jerzy Krawczyk Prezes TETA S.A.

http://www.teta.com.pl

Sylwester KozakMobilna TETA optymalizuje pracę handlowców

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.