Mobilne usługi Google za darmo na Filipinach

Google testuje usługę darmowego dostępu do swoich produktów w krajach rozwijających się. Pierwszym krajem, który korzysta z Google Free Zone są Filipiny.

Usługa o nazwie Google Free Zone jest uruchamiana poprzez stronę g.co/freezone. Można poprzez nią korzystać z Gmaila, Google+ i Google Search. Przeszukiwanie zasobów w obrębie usług Google jest bezpłatne, natomiast kliknięcie każdego łącza zewnętrznego skutkuje pojawieniem się okna pop-up, w którym zawarta jest informacja o ewentualnych kosztach związanych z wyjściem użytkownika poza usługę Free Zone.

Mobilne usługi Google za darmo na Filipinach 1

Usługa jest aktualnie dostępna na Filipinach dzięki współpracy z lokalnym operatorem Globe i posiada dwie wersje językowe: angielską i filipińską. W założeniach planowane jest rozszerzenie usługi Free Zone o inne kraje rozwijające się.

Google Free Zone jest jest już kolejną inicjatywą, która ma na celu rozpowszechnienie usług internetowych w krajach rozwijających się poprzez umożliwienie darmowego połączenia z siecią. Pionierem w tego typu ofercie jest Wikimedia wraz ze swoim programem Wikipedia Zero.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry