mojeauto.pl: dwa nowe serwisy drogowe

Internetowa Platforma Motoryzacyjna mojeauto.pl uruchomiła dwa nowe serwisy dedykowane kierowcom: zjedzwdrodze.pl i drogiwpolsce.pl
Serwis www.zjedzwdrodze.pl to system z ocenami barów i restauracji przy polskich drogach. Gdzie dobrze i bezpiecznie zjeść w trasie? Każdy kto dużo podróżuje wie, jak ważne to informacje… Każdy z internatów – kierowców może zamieszczać własne oceny. Wszyscy właściciele barów i restauracji przy drogach mają możliwość zapraszania do siebie kierowców.

Serwis www.drogiwpolsce.pl to interaktywna mapa samochodowa, tworzona przez kierowców i dla kierowców. W serwisie prezentowane są informacje dotyczące wszystkich skategoryzowanych dróg w kraju (autostrady, drogi ekspresowe, drogi krajowe i drogi wojewódzkie). Każdej z dróg dedykowana została osobna strona internetowa, na której prezentowane są najważniejsze informacje związane z drogą: ostatnie doniesienia prasowe, relacje Korespondentów Drogowych (z uruchomionego wcześniej serwisu www.korespondentdrogowy.pl), ostrzeżenia o bieżących utrudnieniach, lokalizacje fotoradarów, miejsca kontroli policyjnej czy Inspekcji Transportu Drogowego, informacje o miejscach niebezpiecznych, oceny barów i restauracji przy drodze.

– Serwis tworzą sami internauci – kierowcy. Każdy może zamieścić ostrzeżenie o utrudnieniach czy miejscach niebezpiecznych. Każdy może podać lokalizacje fotoradarów czy miejsc kontroli. Każdy może oceniać bary i restauracje przy drogach. Każdy wreszcie  może zostać Korespondentem Drogowym i publikować własne relacje z polskich dróg – mówi Michał Kluba, Prezes Zarządu  Internet Service SA, operatora mojeauto.pl – Do tych informacji dodajemy coś od siebie – publikacje o drogach z mojeauto.pl oraz informacje o utrudnieniach bezpośrednio z GDDKiA. A wkrótce również galerie zdjęć, sekcję kamer internetowych z przekazem bieżącej sytuacji na wybranych drogach oraz forum kierowców dedykowane każdej z dróg.

Wszystkie informacje dla danej drogi prezentowane są także na interaktywnej mapie – trasie przebiegu drogi. Przebieg każdej drogi został ponadto szczegółowo opisany – w tabeli prezentowane są najważniejsze miejscowości, przez które dana droga prowadzi, oraz połączenia komunikacyjne z innymi drogami.

– Nie wszyscy kierowcy mają dostęp do CB radio. Dostępne w sieci systemy planowania tras przejazdu są dalekie od ideałów, nie biorą też pod uwagę bieżącej sytuacji na drogach – mówi Michał Kluba – Właśnie informacje od kierowców umożliwią nam skonstruowanie interaktywnej i stale aktualizowanej mapy samochodowej, doskonałego narzędzia do planowania bezpiecznej podróży. Kto zna bowiem lepiej nasze drogi niż sami kierowcy?

Wszystkie serwisy drogowe portalu mojeauto.pl są dostępne pod zbiorczym adresem www.serwisydrogowe.mojeauto.pl.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry