Money.pl inwestuje w serwis prawny E-prawnik.pl

Opublikowano: 11 października 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Money.pl rozszerza swoją działalność i rozpoczyna budowę grupy kapitałowej internetowych serwisów biznesowych. Jako pierwszy przystępuje do portal E-prawnik.pl.
Umowa pomiędzy Legalsupport Sp. z o.o., właścicielem portalu prawnego E-prawnik.pl oraz Money.pl Sp z o.o., właścicielem portalu finansowego Money.pl została podpisana 9 października 2007 roku.  Zgodnie z nią Money.pl Sp. z o.o. przejęła 51 proc. udziałów w spółce Legalsupport.

„Money.pl jest liderem w swojej branży. Inwestycja w E-prawnik.pl umacnia naszą pozycję i otwiera rozdział budowy grupy kapitałowej” – komentuje Arkadiusz Osiak, prezes zarządu Money.pl.

„Współpraca z Money.pl daje E-prawnikowi możliwości szybszego rozwoju. Widzimy szereg synergii pomiędzy portalami” – dodaje Przemysław Kurnik, prezes zarządu Legalsupport.

Celem inwestycji jest wzajemne wzmocnienie pozycji rynkowej portali. E-prawnik zyskuje doświadczenie i wsparcie Money.pl oraz Wydawnictwa Handelsblatt. Dla Money.pl akwizycja serwisu E-prawnik jest pierwszym krokiem na drodze do budowy dużej grupy serwisów biznesowych. Spółka prowadzi także rozmowy z innymi podmiotami.

Inwestycja pokazuje również rosnące zainteresowanie Grupy Handelsblatt polskim rynkiem internetowym.

„Cieszymy się, że znaleźliśmy następnego silnego partnera w polskim internecie, tym razem w dziedzinie informacji prawnej, która jest jedną z naszych kompetencji wydawniczych w Niemczech. Handelsblatt będzie wspierać rozwój Legalsupport bogatym doświadczeniem w dziedzinie informacji prawnej. Chcemy także rozszerzać naszą działalność na inne obszary” – mówi Joachim Weidemann, dyrektor ds. Europy Środkowo-Wchodniej w Handelsblatt.

www.money.pl
www.e-prawnik.pl

Hanna LaskowskaMoney.pl inwestuje w serwis prawny E-prawnik.pl

Podziel się!

O autorze

hania