Morizon zapowiada przejęcie Nportal.pl

Opublikowano: 21 marca 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Morizon.pl podpisał przedwstępną umowę przejęcia Nportal.pl – serwisu z ogłoszeniami z branży nieruchomości. Wartość transakcji wynosi 2,8 mln zł. Akwizycja finansowana będzie z emisji nowych akcji spółki Morizon.

morizonpl_1345209855Morizon.pl szacuje, że po przejęciu Nportal.pl przychody wzrosną o nie mniej niż 60%.

Rozwój przez akwizycję oraz wzrost zasięgu w rynku jest jednym z celów strategicznych Morizon S.A. Włączenie w struktury Grupy Morizon spółki Media Nieruchomości gwarantuje wzrost ilości klientów, co znacząco przełoży się na skonsolidowane przychody. Morizon.pl jako jedyna w Polsce wyszukiwarka nieruchomości działa w oparciu o model efektywnościowy, co daje jeszcze większy potencjał konsolidacyjny. Planowana akwizycja nie będzie obojętna dla klientów Morizon.pl oraz dotychczasowych klientów serwisu Nportal.pl – dla wszystkich z nich przewidujemy atrakcyjne możliwości korzystania z modelu efektywnościowego w obydwu serwisach oraz szerokiej sieci partnerskiej. Liczymy, że działania te przełożą się na skokowy wzrost skuteczności obu serwisów, zadowolenie naszych klientów oraz odwiedzających serwisy Grupy – powiedział Bolesław Drapella, prezes Morizon.

Nportal.pl odwiedzany jest miesięcznie jest przez ćwierć miliona unikalnych użytkowników.

Sylwester KozakMorizon zapowiada przejęcie Nportal.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.