Motorola: nowy wielofunkcyjny komputer mobilny MC55

Dział Korporacyjnych Rozwiązań Mobilnych firmy Motorola zaprezentował komputer mobilny MC55. Jest to najnowszy, najmniejszy i najlżejszy model z oferowanej przez producenta grupy urządzeń typu EDA (Enterprise Digital Assistant – cyfrowy asystent korporacyjny). MC55 zaprojektowano z myślą o mobilnych pracownikach, działających zarówno na terenie firm, jak i poza nimi. Urządzenie łączy funkcje telefonu komórkowego, dwukierunkowego radia, skanera kodów kreskowych, aparatu cyfrowego i komputera mobilnego w niewielkiej i lekkiej obudowie.

MC55 jest najmniejszym komputerem mobilnym Motoroli, wyposażonym w 3,5-calowy wyświetlacz oraz pełną klawiaturę, która gwarantuje wygodną obsługę. Model posiada specjalną, zgłoszoną do opatentowania obudowę skorupową – wystarczająco mocną, aby chroniła urządzenie przed niebezpieczeństwami codziennego użytkowania.

Komputer mobilny MC55 zwiększa efektywność mobilnych pracowników, eliminując wiele niedogodności dotykających klientów m.in. w handlu detalicznym, służbie zdrowia, służbie terenowej oraz organach rządowych i odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. Personel korzystający z tego modelu będzie mógł podnieść wydajność pracy, poprawić czas reakcji na zapytania klientów oraz poziom obsługi, zyskując bezpośredni dostęp do najważniejszych danych, połączeń głosowych i aplikacji.

MC55 umożliwia komunikację bezprzewodową w sieciach rozległych GSM/GPRS/EDGE, oferując usługi głosowe i transmisję danych. Zapewnia w ten sposób przepływ informacji niezbędnych do sprawnego podejmowania decyzji. Szereg funkcji, takich jak zintegrowany moduł GPS, pozwala wykorzystać model do wielu zastosowań w czasie rzeczywistym, bazujących na lokalizacji użytkownika. I tak: MC55 będzie nieocenionym narzędziem przy wyznaczaniu tras dla kierowców, lokalizowaniu floty, tworzeniu wydzielonych stref geograficznych lub zapisach ścieżki przemieszczenia się kierowców.

MC55 dostępny jest w dwóch wersjach – każdą z nich zaprojektowano tak, by spełniała potrzeby konkretnej grupy mobilnych pracowników przebywających zwykle w obrębie biura, pracujących w terenie bądź przemieszczających się między tymi środowiskami. Model MC5590 wyposażony jest w interfejsy bezprzewodowe 802.11a/b/g LAN (WLAN) oraz Bluetooth i przeznaczony dla osób pracujących zwykle w budynkach – np. w szpitalach, w sklepach bądź hotelach.  Wersja MC5574 posiada moduł bezprzewodowej łączności WAN (WWAN), WLAN oraz Bluetooth, dzięki czemu sprawdzi się u osób pracujących w terenie, np. policjantów oraz pracowników firm pocztowych i kurierskich. Modele MC5590 i MC5574 oferują także usługi VoIP i mechanizm Push-To-Talk, a także możliwość instalacji programowych klientów telefonii i integracji z zainstalowanymi centralami telefonicznymi IP.
motorola_mc55lan_small
W połączeniu z rozwiązaniem Total Enterprise Access and Mobility (TEAM) Express, Motorola MC55 pozwala zwiększyć skuteczność operacyjną i wydajność użytkowników. TEAM Express umożliwia połączenia typu Push-To-Talk między MC55 a innymi korporacyjnymi urządzeniami mobilnymi, w tym bezprzewodowym skanerem kodów kreskowych Motorola CA50 z funkcją VoIP, wysokiej klasy komputerem mobilnym 3G MC75, smartfonami TEAM VoWLAN oraz dwukierunkowymi radiami Motorola. Rozwiązanie to wykorzystuje istniejącą infrastrukturę WLAN i nie wymaga serwera. Dzięki temu stanowi szybką i łatwą ścieżkę do podstawowej komunikacji głosowej w obrębie przedsiębiorstwa, przy wykorzystaniu różnych urządzeń.

„Motorola stale wprowadza rozwiązania, dzięki którym klienci zyskują najbardziej wszechstronne narzędzia korporacyjne do pracy mobilnej. Podnoszą one wydajność i pozwalają poprawić efektywność operacyjną. Model MC55 to połączenie niezawodnej łączności z najważniejszymi aplikacjami biznesowymi i niewielkimi rozmiarami” – powiedział Bob Chen, wiceprezes i dyrektor generalny działu Mobile Computing Motorola Enterprise Mobility.

Model MC55 bazuje na procesorze Marvell XScale PXA270 520 MHZ i systemie operacyjnym Microsoft Windows Mobile 6.1. Dzięki temu gwarantuje kompatybilność z istniejącą infrastrukturą firmową, większy poziom bezpieczeństwa, elastyczność w tworzeniu oprogramowania oraz usprawnioną komunikację mobilną. Komputer posiada jednowymiarowy skaner laserowy i dwumiarowy czytnik obrazu. Jako opcja dostępny jest aparat cyfrowy o rozdzielczości 2 megapikseli z funkcją autofokusa.

motorola_mc55wan_smallKlientom, którym zależy na utrzymaniu najwyższej wydajności urządzeń, dział Motorola Enterprise Mobility Services oferuje objęcie serii MC55 kontraktem serwisowym o nazwie Service from the Start with Comprehensive Coverage. Rozwiązanie to daje gwarancję, że od dnia zakupu sprzętu wszelkie jego usterki – np. uszkodzenia wyświetlaczy, klawiatur, wewnętrznych bądź zewnętrznych podzespołów oraz wybranych akcesoriów – są objęte ubezpieczeniem. Podwyższony poziom ochrony redukuje nieprzewidziane koszty napraw, oferując jednocześnie zabezpieczenie inwestycji i szybki, kompetentny serwis.

Komputer mobilny MC5590 dostępny jest w sprzedaży na całym świecie za pośrednictwem dystrybutorów należących do programu Motorola PartnerSelect oraz działu handlowego firmy Motorola.  Model MC5574 trafia do sprzedaży już dziś w regionie EMEA, Ameryce Łacińskiej i regionie Azji oraz Pacyfiku, natomiast w Ameryce Północnej i pozostałych regionach pojawi się w drugim kwartale 2009 r.

www.motorola.com/mc55

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry