Motorola zatrudni kolejne 200 osób w Krakowie

Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie rozpoczęło rekrutację na około 200 nowych stanowisk pracy dla informatyków – inżynierów oprogramowania. Motorola zaprasza absolwentów polskich uczelni z takich wydziałów jak informatyka, elektronika i telekomunikacja, fizyka, matematyka, automatyka i robotyka. Firma, chcąc przełamać stereotyp ‘męskiej’ branży, jest również bardzo zainteresowana kobiecymi kandydaturami na programistów.

‘Krakowski ośrodek Motoroli rozwija się niezwykle dynamicznie. W ciągu ostatniego roku zatrudniliśmy aż 200 osób na stanowiska programistów. W bieżącym planujemy powiększenie zespołu o kolejne 200 osób. Docelowo do końca 2005 roku Centrum Oprogramowania będzie już zatrudniało 700 programistów’ – mówi Jacek Drabik, Dyrektor Centrum Oprogramowania Motorola Global Software Group Poland.

Zgodnie z filozofią programu Diversity czyli Różnorodność – promowania zawodu inżyniera oprogramowania wśród płci pięknej, Motorola zachęca kobiety do udziału w rekrutacji. ‘Zespoły zróżnicowane pod względem doświadczenia i płci uzyskują najwyższą efektywność, dlatego dążymy do zwiększania udziału kobiet inżynierów w naszych zespołach programistów’ – podkreśla Jacek Drabik.

Motorola oferuje stanowiska: Software Engineer, Software Test Engineer, Project Manager, Software Quality Engineer, Technical Writer, Systems and Networks Engineer, Lab Administration Engineer oraz Lab Configuration Engineer. Przyszli programiści będą pracować w zespołach zajmujących się m.in. tworzeniem oprogramowania dla systemów bezprzewodowej komunikacji radiowej w standardzie TETRA/APCO oraz oprogramowania i integracji systemów bezpieczeństwa publicznego.

‘Fakt, że Motorola jest uznawana za prestiżowego pracodawcę, podnosi oczekiwania kandydatów do pracy. Niewątpliwie najatrakcyjniejsze do zaoferowania przez firmę są szerokie możliwości rozwoju zawodowego w zakresie specjalizacji i zarządzania projektami np. udział we wdrażaniu najnowszych technologii i systemów telekomunikacyjnych dla klientów na całym świecie oraz praca w naszych ośrodkach w Europie, obu Amerykach i Azji’ – mówi Katarzyna Reinfuss, kierownik ds. personalnych centrum krakowskiego.

Motorola oparła standardy pracy nad oprogramowaniem na modelu jakości tworzenia oprogramowania CMM (Capability Maturity Model). W 2002 roku Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie osiągnęło tzw. SEI Level 5 – piąty, najwyższy poziom dojrzałości organizacji procesu tworzenia oprogramowania, określony przez Instytut Inżynierii Oprogramowania w USA (Software Engineering Institute – SEI). Krakowskie Centrum jest pierwszą instytucją w Polsce, która została certyfikowana na tym najwyższym poziomie.

http://www.motorolacareers.com/poland

Wpisy promowane

Wydarzenia

dev.js Online #16
02.03.2021
Mobile Trends Conference
04.03.2021 - 05.03.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry