Mundial RPA 2010 w WP – poczuj klimat

Opisy drużyn i ich gwiazd, wywiady z ekspertami, historia mistrzostw w pigułce, oddające klimat Afryki perełki mundialowej architektury – to wszystko oferuje serwis mundial.wp.pl.

Specjalny, dedykowany serwis poświęcony Mundialowi to kompendium wiedzy o Mistrzostwach Świata w RPA 2010. Kibice znajdą w nim m.in. relacje na żywo z wszystkich meczów, szczegółowy terminarz rozgrywek, wyniki i sylwetki piłkarzy. Informacje w serwisie prezentowane są trzech działach – Turniej, Drużyny oraz Ekstra.

W sekcji Turniej znaleźć można podstawowe i najważniejsze dla kibiców informacje, czyli: Wiadomości z ostatniej chwili, Terminarz, w którym rozpisana jest faza grupowa oraz daty poszczególnych etapów rozgrywek, Statystyki z dokładną klasyfikacją strzelców, asystentów i „zdobywców” żółtych i czerwonych kartek oraz Wyniki. Dodatkowo dział Turniej rozszerzono o wiedzę dla bardziej dociekliwych, a więc zakładki Stadiony i Historia. W pierwszej z nich znajdują się zdjęcia oraz opisy 10 obiektów, na których toczyć się będą rozgrywki Mistrzostw. Wystarczy je przejrzeć, by poczuć klimat południowej Afryki. Arena w Johannesburgu (94 tys. miejsc) stylizowana jest np. na opalany ogniem garnek, w Polokowane architekci inspirowali się wyglądem baobabu, a w Nelspruit symbiozą ludzi i zwierząt (biało-czarne krzesełka przypominają pasy zebry).

Warto też zajrzeć do ciekawie opracowanej sekcji Historia. Nie wszyscy wiedzą np., że w pierwszym Mundialu w Urugwaju w 1930 roku wystartowało 13 drużyn, podczas gdy w eliminacjach do tegorocznych Mistrzostw Świata w RPA wzięły udział 204 reprezentacje krajowe (z 208 należących do FIFA), co świadczy o ogromnym wzroście zainteresowania rozgrywkami i zwiększeniu prestiżu samego Mundialu.

Dział Drużyny zawiera komplet danych na temat 32 zespołów, które zmierzą się ze sobą na boiskach RPA, ich największych osobowości i kadry trenerskiej. Można tam znaleźć także informacje na temat przygotowań drużyn do Mundialu i wyniki ostatnich sprawdzianów formy – meczów sparingowych. Ważnym elementem tego działu są wizytówki piłkarzy zawierające wszystkie dane, jakie mogą interesować kibica (np. data urodzenia, klub w jakim występuje, czy pozycja na boisku). Podczas samego turnieju prezentowane będą też dokładne statystyki piłkarza, w tym informacje o bieżącym stanie zdrowia, czy możliwości wykluczenia za kartki.

W dziale Extra znaleźć można opinie ekspertów, m.in. na temat faworytów Mistrzostw, „grup śmierci” i szans gospodarzy, a także galerie zdjęć oraz polecane wiadomości.

http://mundial.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top