Mundial w Wirtualnej Polsce

W mundialowym serwisie Wirtualnej Polski fani futbolu znajdą ekskluzywne wywiady wideo z członkami kadry Pawła Janasa, poznają typowania selekcjonerów Jerzego Engela i Janusza Wójcika, zobaczą bezpośrednie relacje Rafała Patyry z ośrodka treningowego w Barsinghausen oraz podyskutują na internetowych czatach z zawodnikami.
Jeszcze dwa tygodnie, a cały świat oszaleje na punkcie piłki nożnej. Zanim szczęśliwcy udadzą się na stadiony, by osobiście dopingować polską drużynę piłkarską, śledzić mogą najważniejsze mundialowe wiadomości w specjalnym serwisie Wirtualnej Polski.

Pod adresem mundial.wp.pl znaleźć można m.in. terminarz spotkań, obszerną historię mistrzostw, opatrzone bogatym materiałem fotograficznym opisy aren piłkarskich zmagań. Na szczególne zainteresowanie zasługuje dział Zespoły, gdzie zawarto szczegółowe informacje o finalistach, począwszy od składów drużyn, przez charakterystykę osoby trenera i największej gwiazdy każdego z nich, na analizie zespołów kończąc. WP zadbała, by internauta mógł poznać słabe i silne strony każdej z ekip oraz opinie o nich współpracujących z portalem ekspertów.

Obok wiadomości typowo sportowych opublikowano informacje praktyczne, np. jak dojechać na stadiony transportem własnym i komunikacją miejską. Dzięki współpracy z Europejskim Centrum Konsumenckim witryna przypomina najważniejsze numery telefonów (pogotowie, policja, straż pożarna) oraz podpowiada, jak radzić sobie w Niemczech podczas mundialu (ubezpieczenia zdrowotne, hotele, transport).

„Staraliśmy się stworzyć serwis optymalny. Podzieliliśmy go na czytelne działy, wykorzystaliśmy sieć przekierowań i powiązań redakcyjnych, by użytkownik mógł bez trudu znaleźć maksymalną liczbę przydatnych i aktualnych informacji. Wzbogaciliśmy go o szereg materiałów ekskluzywnych, niedostępnych w żadnym innym miejscu – mówi Grzegorz Chodkowski, koordynator serwisu Sport w Wirtualnej Polsce – Tylko na stronach WP użytkownicy znajdą wywiady wideo z członkami kadry Janasa. Także tylko tu mundialowi eksperci, Wojciech Łazarek i Henryk Kasperczak, każdego dnia oceniać będą wydarzenia, jakie rozegrają się na niemieckich stadionach.”

Redaktorzy serwisu zwrócili się do byłych trenerów polskiej kadry – Jerzego Engela i Janusza Wójcika – o typowanie zwycięzców poszczególnych etapów rozgrywek. Przed każdą kolejką fazy grupowej oraz każdą rundą fazy pucharowej byli selekcjonerzy, specjalnie dla mundial.wp.pl, „obstawiać” będą wyniki piłkarskich spotkań. Na początek obaj panowie odpowiedzieli na pytanie: kto wygra te mistrzostwa?

Na mundialowych stronach WP nie zabraknie relacji na żywo z każdego meczu i aktualnych galerii spotkań oraz najważniejszych wydarzeń towarzyszących MŚ. Redakcja zapewnia, że systematycznie publikować będzie zdjęcia nadsyłane przez użytkowników. Mogą oni aktywnie współtworzyć zawartość serwisu także poprzez opinie i komentarze.

Wkrótce zawartość witryny wzbogacą bezpośrednie przekazy autorstwa dziennikarza TVP2 Rafała Patyry, również wideo, z ośrodka treningowego w Barsinghausen, gdzie ulokowana zostanie nasza reprezentacja. Już niedługo WP rozpocznie cykl czatów internetowych z reprezentantami Polski.

www.mundial.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top