MyHeritage.com przejmuje serwis bliscy.pl od WP

Od czerwca właścicielem serwisu bliscy.pl jest MyHeritage.com. Wirtualna Polska podpisała umowę o sprzedaży witryny. MyHeritage.com przejmując serwis bliscy.pl, umacnia się na pozycji lidera rynku portali rodzinnych w Polsce.

MyHeritage.com, globalna sieć rodzinna, ma obecnie 56 milionów zarejestrowanych użytkowników i 760 milionów profili genealogicznych. Podpisując umowę z Wirtualną Polską, dotychczasowym właścicielem witryny bliscy.pl, MyHeritage.com rozszerza międzynarodową społeczność użytkowników o internautów skupionych wokół Bliskich, a tym samym umacnia swoją pozycje na rynku portali rodzinnych w Polsce.

Zakup serwisu bliscy.pl jest kolejną transakcją MyHeritage.com na polskim rynku. W 2010 roku firma stała się m.in. właścicielem portalu rodzinnego MoiKrewni.pl, wraz z jego macierzystym serwisem OSN GmbH. Połączenie bliscy.pl z MyHeritage.pl – polską wersją MyHeritage.com – integruje polskie portale rodzinne w jedną platformę. Dzięki fuzji, ponad pół miliona użytkowników bliscy.pl dołączy do globalnej sieci rodzinnej MyHeritage.com, powiększając grono jej polskich użytkowników do ponad 2,6 miliona.

„Wypracowaliśmy pozycję międzynarodowego lidera usług umożliwiających rodzinom zapoznawanie się z własną przeszłością i z sobą nawzajem. Podpisanie umowy z Wirtualną Polską, w wyniku której stajemy się właścicielami bliscy.pl, to kolejny krok w naturalny sposób wzbogacający naszą globalną sieć rodzinną – powiedział Gilad Japhet, założyciel i prezes MyHeritage.com

MyHeritage.com przejmuje serwis bliscy.pl od WP 1

„Sprzedaż serwisu bliscy.pl to kontynuacja strategii WP na 2011 rok, która zakłada skupienie się na kluczowych obszarach działalności spółki, zwłaszcza na serwisach kontentowych, istotnych z punktu widzenia zasięgu całego portalu. – podkreśla Anna Kęsicka, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Wirtualnej Polsce „Jednocześnie ważne jest dla nas, iż współpraca z merytorycznym partnerem, MyHeritage.com, pozwoli użytkownikom, do tej pory aktywnie działających na platformie bliscy.pl, na korzystanie z międzynarodowej bazy powiązań genealogicznych i rozwijanie zainteresowań w nowym, atrakcyjnym środowisku.” – dodaje.

Dane z drzew genealogicznych z ponad 6.5 mln profili utworzonych przez ponad 500 tys. użytkowników Bliscy.pl zostaną, za ich zgodą, przeniesione do prywatnych witryn rodzinnych na platformie MyHeritage.com w lipcu 2011.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry