MySpace zwija żagle

Opublikowano: 13 marca 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , , , , ,

Polskie biuro serwisu MySpace zostanie przeniesione do Niemiec – pisze Rzeczpospolita. Jak wyjaśnia Izabela Pasterz z MySpace Polska nie chodzi w tym posunięciu o sytuację serwisu w Polsce, lecz o ogólne dostosowanie do strategii firmy w obecnych warunkach gospodarczych.

MySpace wkraczając na polską scenę internetową w 2008 roku, natrafił na zły okres dla serwisów społecznościowych – twierdzą przedstawiciele o2.pl oraz Mediapolis. Straciły one na znaczeniu, a małe środki przeznaczone na marketing nie wystarczyły na równorzędną walkę MySpace z Naszą-Klasą.pl.

Izabela Pasterz, dyrektor marketingu i kontentu w MySpace, odpowiada, że obecność w polskim internecie jest zbyt krótka, żeby mówić o porażce i próbie konkurowania z Naszą-Klasą.pl.

Należący do News Corporation serwis MySpace rozpoczął swoją działalność w Polsce w październiku 2008 roku. W polskim biurze pracowały cztery osoby.

http://www.rp.pl/artykul/67344,275850_MySpace_rezygnuje_z_polskiego_oddzialu__________________.html

Sylwester KozakMySpace zwija żagle

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.