Nadchodzi nowy Google Bar

Opublikowano: 30 listopada 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Firma Google przedstawiła kolejny etap wizualnego odświeżania swoich usług. Tym razem zmiana dotyczy tzw. Google Bar, paska menu ułatwiającego nawigację po wszystkich projektach firmy.

Do tej pory użytkownicy korzystać mogli z czarnej belki dostępnej na szczycie strony wyszukiwarki.

Nadchodzi nowy Google Bar 1Jesteśmy gotowi do kolejnej odsłony naszego przeprojektowania – to nowy Google Bar, który pozwoli ci szybko nawigować pomiędzy naszymi usługami oraz dzielić się właściwymi rzeczami z właściwymi ludźmi w Google+ – czytamy na firmowym blogu.

Zamiast tekstowych linków na czarnym tle, Google zdecydowała się na rozwijane menu dostępne po najechaniu na logo wyszukiwarki z ikonkami najważniejszych usług. Nowy pasek to także okno powiadomień z Google+ oraz możliwość wysłania komunikatu innym użytkownikom serwisu społecznościowego. W pasek menu wkomponowane zostało również pole od wpisywań wyszukiwarkowych zapytań.

Wprowadzane zmiany zobaczyć można na filmie poniżej. Nowy pasek menu zostać ma udostępniony wszystkim użytkownikom w najbliższych dniach.

Wprowadzenie nowego paska menu to kolejny w ostatnim czasie przykład przeprojektowania ważnych projektów Google. Odświeżeniu uległy między innymi Mapy, Tłumacz czy klient pocztowy Gmail.

Dawid ZarazińskiNadchodzi nowy Google Bar

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.