Największe wyszukiwarki w jednym miejscu

Serwis Szukaj.Reporter.pl udostępnił w swoich zasobach jedną z największych kolekcji wyszukiwarek z Polski i ze świata. Dostępne są nie tylko odnośniki do serwisów indeksujących, ale przede wszystkim mechanizmy umożliwiające wyszukiwanie wprost ze strony Szukaj.Reporter.pl.

Ponad 220 narzędzi obejmuje swoim zasięgiem Internet indeksowany przez wszystkie liczące się wyszukiwarki, oraz tzw. Invisible Web, czyli zasoby Internetu, do których nie można dotrzeć poprzez Google lub inne systemy indeksujące. Są to np. zbiory biblioteczne, informacje o firmach, tematyczne bazy danych.

Za pomocą serwisu można przeszukiwać serwisy WWW, katalogi stron, encyklopedie, słowniki, translatory, aukcje, sklepy, grupy dyskusyjne czy biblioteki. Można też wyszukiwać utwory MP3, programy, pliki graficzne, filmy i wideo, aktualną pogodę dla dowolnego miasta, domeny, wirusy komputerowe, aktualności, biografie, cytaty i wiele innych tematów.

– Ciekawą cechą Szukaj.Reporter.pl jest inteligentne dopasowanie do wymagań użytkowników. Im częściej dana wyszukiwarka jest wykorzystywana, tym wyższą pozycję zajmuje na liście. Dzięki temu najczęściej używane narzędzia użytkownik ma zawsze pod ręką. Jest to dosyć istotne, bo na co dzień raczej nie korzysta się ze słownika niemiecko-indonezyjskiego, stąd zajmuje od dalsze miejsce niż słownik angielsko-polski. – Mówi Dariusz Majgier, autor serwisu.

Wyszukiwarki zostały podzielone na kategorie tematyczne, a dodatkowo każdy użytkownik po utworzeniu własnego profilu, może przechowywać w nim aż 200 ulubionych narzędzi do wyszukiwania i to bez potrzeby logowania się.

Komplet narzędzi do wyszukiwania zebrany w jednym, wygodnie zarządzanym miejscu pomaga dotrzeć do wszystkich potrzebnych informacji osobom często korzystającym z wyszukiwarek internetowych. Poszukiwane słowa można sprawdzać w słownikach, tłumaczyć na inne języki, zobaczyć co na ich temat znajduje się w serwisach WWW. Firmy mają dostęp do informacji giełdowych, aktualności gospodarczych czy danych teleadresowych pochodzących z kilku serwisów. Łatwo je porównać, zestawiać i analizować.

Nowoczesny serwis wyszukiwawczy jest niezbędnym narzędziem pracy dla dziennikarzy, researcherów, studentów, uczniów, osób zajmujących się public relations czy bibliotekarzy. Praktycznie codziennie pojawiają się w nim kolejne narzędzia służące do wyszukiwania informacji w Sieci.

http://szukaj.reporter.pl/

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry