Nasza-Klasa testuje swój komunikator

Portal nasza-klasa.pl udostępnił testową wersję nowego komunikatora – NKtalk. W testach bierze udział pół miliona osób. Prawdopodobnie do końca roku wszyscy spośród 13,5 miliona Użytkowników NK otrzymają dostęp do nowej funkcji. Będzie sukces, czy kolejna burza jak w przypadku Śledzika?

dragndrop_nktalkTesty zostały zaplanowane na blisko cztery tygodnie. Jak mówią właściciele serwisu, ze względu na dużą skalę projektu oraz strukturę zgłoszeń zdecydowano się w pierwszej kolejności na udostępnienie nowej funkcji użytkownikom z Dolnego Śląska.

Projektowanie nowego komunikatora NK trwa blisko od roku. Jednym z najważniejszych wyzwań dla działu technicznego portalu było zapewnienie szybkości i stabilności funkcjonowania komunikatora. NKtalk przeszedł podobno pozytywnie wewnętrzne testy techniczne i funkcjonalne. Celem obecnie prowadzonych testów jest określenie wydajności systemu oraz zebranie uwag i propozycji ulepszeń od Użytkowników serwisu.

Komunikator to jedno z najbardziej podstawowych narzędzi wymiany informacji w sieci. Nie mogło go zabraknąć w największym polskim portalu społecznościowym. Dzięki niemu będzie można jeszcze łatwiej kontaktować się ze swoimi znajomymi, przyjaciółmi i rodziną. Nie bez znaczenia jest również element edukacyjny całego projektu. Dzięki naszej-klasie.pl z nowym narzędziem będą mogły zapoznać się również osoby, które do tej pory nie wykorzystywały tego typu funkcji w Internecie. Myślę, że wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce to ważne zadanie naszej-klasy.pl – komentuje Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu ds. marketingu & PR.

To druga w tym roku funkcja pozwalająca komunikować się użytkownikom w trybie rzeczywistym. We wrześniu portal wdrożył Śledzika, platformę pozwalającą dzielić się ze znajomymi krótkimi, nieprzekraczającymi 250 znaków informacjami. I choć szeroko promowany i przedstawiany jako nowoczesne rozwiązanie, mikroblog spotkał się z bardzo negatywnym przyjęciem sporej części użytkowników. Czy podobnie będzie w przypadku NKtalk? Choć wyglądem i funkcjonalnością przypomina znane już rozwiązania (nie trudno doszukać się podobieństw do Gadu-Gadu, czy komunikatora Facebooka) to trudno przewidzieć jak zareagują na niego dość „wymagający” użytkownicy NK.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top