NetSprint.pl szuka na serwisach INFOR

NetSprint.pl wdrożył rozwiązanie wyszukiwawcze NetSprint Site w INFOR PL S.A. Aplikacja umożliwia przeszukiwanie wszystkich elektronicznych treści publikowanych przez INFOR PL S.A. oraz spółki zależne.

Umowa objęła stworzenie i wdrożenie systemu dostosowanego do potrzeb INFOR PL S.A. oraz dożywotnią licencję. Celem wdrożenia jest usprawnienie korzystania z zasobów internetowych holdingu. Rozwiązanie NetSprint.pl pozwoli na przeszukiwanie wszystkich serwisów INFOR PL S.A., posiadających około 1 000 000 opublikowanych dokumentów, m.in. na witrynach  Infor.pl, gazeta prawna.pl, wieszjak.pl oraz w serwisach – Księgowość, Kadry, Moja Firma, Gazeta Samorządu i Administracji .

Wdrożone rozwiązanie umożliwia przeszukiwanie najpopularniejszych typów dokumentów, takich jak doc, xls, pdf, txt, html, w różnych kategoriach tematycznych danego portalu. Wyszukiwanie odbywa się z uwzględnieniem fleksji języka polskiego – przypadków, odmian, zdrobnień i skrótów.  Ponadto, wyszukiwarka wyposażona jest w mechanizm podpowiadania prawidłowej formy wprowadzanego zapytania, w przypadku błędu literowego popełnionego przez użytkownika (misspelling). NetSprint Site pozwala również holdingowi na promowanie określonych treści portalu w wynikach wyszukiwania – ma on możliwość zdefiniowanie zbioru słów kluczowych, dla których dany dokument znajduje się na jednej z czołowych pozycji na liście wyników wyszukiwania. Działanie mechanizmu wyszukiwawczego może być skalowane w zależności od  tempa zmian na danym portalu. Rozwiązanie oparte jest na technologii XML.

„Z badań wynika, że łatwy dostęp do treści publikowanych na serwisach przekłada się na ich wyższą odwiedzalność. Zaawansowana funkcjonalność wyszukiwania jest szczególnie istotna w przypadku rozbudowanych portali, takich jak te należące do INFOR PL S.A.”. – powiedziała Justyna Skorupska, Dyrektor Pionu Rozwiązań Korporacyjnych w NetSprint.pl. „Cieszymy się, że tak znany dostawca informacji profesjonalnej zdecydował się na skorzystanie z naszego rozwiązania”. – dodała.

„INFOR PL S.A. posiada dwa duże portale internetowe i kilkanaście mniejszych serwisów internetowych. Wdrożenie jednolitego systemu wyszukiwawczego pozwoliło na usystematyzowanie posiadanych treści i w efekcie znaczne skrócenie  czasu dotarcia do poszukiwanych informacji przez naszych klientów. Uruchomienie tak nowoczesnego systemu wyszukiwawczego to nie tylko zakup technologii, ale olbrzymi wysiłek zespołów wdrożeniowych zarówno po stronie INFOR PL, jak i dostawcy technologii – powiedział Piotr Borkowski, Dyrektor Centrum Informatyki w INFOR PL S.A.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top