NetSprint Toolbar – wszystko pod ręką

NetSprint.pl udostępnił darmową nakładkę na Internet Explorera (tzw. Toolbar), która ma ułatwić życie przeciętnego użytkownika Internetu. Umożliwia ona m.in. szybkie przeszukiwanie polskiego Internetu, encyklopedii i słowników PWN, zasobu 5 milionów grafik, a także kilku słowników języków obcych. Dodatkowo, Toolbar umożliwia blokowanie pop-upów oraz wysyłanie wiadomości SMS do wszystkich operatorów GSM w Polsce.

Naszym celem było dostarczenie polskim Użytkownikom narzędzia, które w sposób istotny ułatwi im surfowanie w sieci – mówi Artur Banach, prezes NetSprint.pl sp. z o.o.. Zależało nam przy tym na zaoferowaniu funkcjonalności, które zaspokoją autentyczne potrzeby naszych Użytkowników, a których nie uwzględniają w swojej globalnej strategii zagraniczne wyszukiwarki. W efekcie zdecydowaliśmy się na udostępnienie przeszukiwania nie tylko zasobów polskiego Internetu, ale też słowników języków obcych, encyklopedii i słowników PWN oraz zapewnienie łatwego dostępu do bramki SMS.

Jedną z dużych zalet Toolbara będzie możliwość wyszukiwania w bazie słowników językowych (dostarczanej przez serwis Ling.pl). W chwili obecnej dostępny jest słownik angielsko-polski i polsko-angielski, za kilka dni Toolbar zostanie wzbogacony o słownik języka niemieckiego, francuskiego, włoskiego i hiszpańskiego.

We współpracy z Wydawnictwem Naukowym PWN S.A. użytkownicy Toolbara zyskają też bezpośredni dostęp do bazy ponad 80 tysięcy kompleksowo opracowanych haseł encyklopedycznych, jak również słowników języka polskiego, ortograficznego oraz wyrazów obcych.

Dzięki Toolbarowi, Internauci poszukujący zdjęć lub obrazków do zilustrowania swoich prac naukowych, stron www czy prezentacji mogą przeszukiwać ponad 5 mln grafik pochodzących z indeksu wyszukiwarki NetSprint.pl. Przydatną funkcją jest też blokada uciążliwych wyskakujących okienek (pop-up), możliwość przeszukiwania strony www, na której obecnie znajduje się Internauta (funkcja „szukaj w serwisie”) oraz profesjonalna bramka SMS dostarczana przez One-2-One sp. z o.o.

Instalacja Toolbara jest intuicyjna i szybka. Program dostępny jest na stronie http://www.netsprint.pl/toolbar.html, a jego pobranie, w zależności od szybkości łącza, trwa od kilku sekund do nieco ponad minuty.

http://www.netsprint.pl/toolbar.html

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top