Nexus S – dzieło Samsung i Google już w Polsce

Opublikowano: 14 kwietnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Na polskim rynku pojawił się smartfon, który będzie oferowany pod marką Google – Nexus S. Jest to efekt współpracy dwóch liderów rynku telefonii komórkowej, Samsung dostarczył platformę sprzętową, zaś Google swój system operacyjny Android 2.3.

Nowy smartfon Nexus S działa pod kontrolą systemu operacyjnego dla telefonów komórkowych Android 2.3 (Gingerbread). Nowe funkcje oraz rozbudowany, lecz wciąż prosty w obsłudze interfejs użytkownika pozwolą mieć większą kontrolę nad telefonem. W systemie Gingerbread możliwe jest prowadzenie wideorozmów przez Internet (przy wsparciu protokołów VoIP i SIP). Natomiast funkcja NFC (Near Field Communication) sprawia, że telefon może być też wykorzystywany do odczytywania inteligentnych tagów na plakatach, reklamach czy produktach.

Nexus S - dzieło Samsung i Google już w Polsce 1

Aplikacje Google w Nexus S ładują się wyjątkowo szybko i bez jakichkolwiek opóźnień, ale szybkość pracy nowego telefonu widać szczególnie przy zaawansowanych graficznie zadaniach – odtwarzaniu filmów czy grach z trójwymiarową grafiką.

Odświeżony interfejs użytkownika systemu Android 2.3 czyni nowy telefon bardziej przyjaznym i efektywnym w obsłudze. Ułatwiono w nim dostęp do najczęściej wykorzystywanych funkcji (w tym serwisów oferowanych przez Google), wprowadzono przełącznik aparatu i kamery, a także uproszczono kopiowanie i wklejanie tekstu.

Smartfon Nexus S jest już dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 1599 zł.

Hanna LaskowskaNexus S – dzieło Samsung i Google już w Polsce

Podziel się!

O autorze

hania