Novell SecureLogin współpracuje z Windows Vista

Rozwiązanie Novella do jednokrotnego logowania udostępnia nowe możliwości, pozwala realizować spójną politykę haseł i gwarantuje zgodność z wymogami przepisów.
Novell poinformował o wprowadzeniu udoskonaleń do swojego rozwiązania do jednokrotnego logowania, obejmujących m.in. możliwość współpracy z systemem operacyjnym Windows Vista, usprawnione funkcje uwierzytelniania, łatwiejszą administrację oraz współdziałanie z większą liczbą aplikacji. Rozwiązanie Novell SecureLogin stanowi integralną część oferowanego przez Novella pakietu rozwiązań do zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem. Jest obecnie najbardziej skalowalnym i kompletnym rozwiązaniem do jednokrotnego logowania wśród dostępnych na rynku. Produkt Novella udostępnia zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, ułatwiając użytkownikom spełnienie wymagań przepisów w zakresie uwierzytelniania za pomocą wielu metod, pozwala też zautomatyzować i uprościć zarządzanie hasłami, przyczyniając się do obniżenia kosztów administrowania systemami informatycznymi.

„Rynek korporacyjnych rozwiązań do jednokrotnego logowania to dojrzała dziedzina branży” – mówi Sally Hudson, dyrektor ds. badań w IDC – „Przewagę konkurencyjną zyskują na nim dostawcy zdolni zaoferować produkty o bogatych możliwościach, dające się łatwo integrować z wieloma aplikacjami, współpracujące z wieloma systemami operacyjnymi i udostępniające wiele metod uwierzytelniania.”

Dzięki współpracy z istniejącymi w firmie katalogami, rozwiązanie odznacza się łatwością instalacji, która zajmuje mniej niż 10 minut. SecureLogin współpracuje z rozwiązaniami Novell Identity Manager, Novell Access Manager i Novell Sentinel, co zapewnia klientom korporacyjnym kompletne, zintegrowane środowisko do zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem, ułatwiające spełnienie wymagań przepisów, ograniczanie ryzyka i nadzór nad działaniem przedsiębiorstwa.

„Wykorzystanie rozwiązania do jednokrotnego logowania pozwala nam skuteczniej spełniać wymagania regulacji HIPAA, dając możliwość śledzenia kto i kiedy korzysta z systemów obsługujących  klinikę”, mówi Patricia Duty, odpowiedzialna za systemy klienckie w Greater Baltimore Medical Center. „Dzięki Novell SecureLogin użytkownicy mogą łatwo i bezpiecznie korzystać z aplikacji również pracując w domu.”

Usprawnienia Novell SecureLogin obejmują:

– Możliwość współpracy z Windows Vista – Novell SecureLogin jest teraz zgodny z Windows Vista, podobnie jak z innymi popularnymi systemami operacyjnymi, w tym Windows XP, oraz przeglądarkami internetowymi Internet Explorer i Mozilla Firefox.
– Skuteczne mechanizmy uwierzytelniania – Aby ułatwić firmom zapewnienie zgodności z nowymi regulacjami prawnymi, takimi jak wytyczne Federalnej Rady Nadzoru Instytucji Finansowych (Federal Financial Institutions Examination Council, FFIEC) dotyczące bankowości internetowej, wymagające korzystania z co najmniej dwóch metod uwierzytelniania, SecureLogin umożliwia integrację z czytnikami kart Smart Card, kart zbliżeniowych i rozwiązaniami biometrycznymi, stosowanymi obok tradycyjnych nazw użytkowników i haseł.
– Scentralizowana administracja – Usprawniony interfejs upraszcza instalowanie i administrowanie, wykorzystując integrację z rozwiązaniami firmy Novell do zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem, pozwalając informatykom centralnie zarządzać danymi wykorzystywanymi do uwierzytelniania, politykami i działaniami związanymi z jednokrotnym logowaniem w Microsoft Active Directory, Novell eDirectory lub innych katalogach LDAP.
– Ułatwiony dostęp do aplikacji korporacyjnych – Bezpośrednie wsparcie aplikacji korporacyjnych, w tym SAP, Front.exe, Microsoft SQL Server, Citrix Program Neighborhood, Lotus Notes i Novell GroupWise. Novell SecureLogin obsługuje również ponad 30 aplikacji terminalowych, a także aplikacje Java i złożone aplikacje internetowe.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry