Novell SecureLogin współpracuje z Windows Vista

Rozwiązanie Novella do jednokrotnego logowania udostępnia nowe możliwości, pozwala realizować spójną politykę haseł i gwarantuje zgodność z wymogami przepisów.
Novell poinformował o wprowadzeniu udoskonaleń do swojego rozwiązania do jednokrotnego logowania, obejmujących m.in. możliwość współpracy z systemem operacyjnym Windows Vista, usprawnione funkcje uwierzytelniania, łatwiejszą administrację oraz współdziałanie z większą liczbą aplikacji. Rozwiązanie Novell SecureLogin stanowi integralną część oferowanego przez Novella pakietu rozwiązań do zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem. Jest obecnie najbardziej skalowalnym i kompletnym rozwiązaniem do jednokrotnego logowania wśród dostępnych na rynku. Produkt Novella udostępnia zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, ułatwiając użytkownikom spełnienie wymagań przepisów w zakresie uwierzytelniania za pomocą wielu metod, pozwala też zautomatyzować i uprościć zarządzanie hasłami, przyczyniając się do obniżenia kosztów administrowania systemami informatycznymi.

„Rynek korporacyjnych rozwiązań do jednokrotnego logowania to dojrzała dziedzina branży” – mówi Sally Hudson, dyrektor ds. badań w IDC – „Przewagę konkurencyjną zyskują na nim dostawcy zdolni zaoferować produkty o bogatych możliwościach, dające się łatwo integrować z wieloma aplikacjami, współpracujące z wieloma systemami operacyjnymi i udostępniające wiele metod uwierzytelniania.”

Dzięki współpracy z istniejącymi w firmie katalogami, rozwiązanie odznacza się łatwością instalacji, która zajmuje mniej niż 10 minut. SecureLogin współpracuje z rozwiązaniami Novell Identity Manager, Novell Access Manager i Novell Sentinel, co zapewnia klientom korporacyjnym kompletne, zintegrowane środowisko do zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem, ułatwiające spełnienie wymagań przepisów, ograniczanie ryzyka i nadzór nad działaniem przedsiębiorstwa.

„Wykorzystanie rozwiązania do jednokrotnego logowania pozwala nam skuteczniej spełniać wymagania regulacji HIPAA, dając możliwość śledzenia kto i kiedy korzysta z systemów obsługujących  klinikę”, mówi Patricia Duty, odpowiedzialna za systemy klienckie w Greater Baltimore Medical Center. „Dzięki Novell SecureLogin użytkownicy mogą łatwo i bezpiecznie korzystać z aplikacji również pracując w domu.”

Usprawnienia Novell SecureLogin obejmują:

– Możliwość współpracy z Windows Vista – Novell SecureLogin jest teraz zgodny z Windows Vista, podobnie jak z innymi popularnymi systemami operacyjnymi, w tym Windows XP, oraz przeglądarkami internetowymi Internet Explorer i Mozilla Firefox.
– Skuteczne mechanizmy uwierzytelniania – Aby ułatwić firmom zapewnienie zgodności z nowymi regulacjami prawnymi, takimi jak wytyczne Federalnej Rady Nadzoru Instytucji Finansowych (Federal Financial Institutions Examination Council, FFIEC) dotyczące bankowości internetowej, wymagające korzystania z co najmniej dwóch metod uwierzytelniania, SecureLogin umożliwia integrację z czytnikami kart Smart Card, kart zbliżeniowych i rozwiązaniami biometrycznymi, stosowanymi obok tradycyjnych nazw użytkowników i haseł.
– Scentralizowana administracja – Usprawniony interfejs upraszcza instalowanie i administrowanie, wykorzystując integrację z rozwiązaniami firmy Novell do zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem, pozwalając informatykom centralnie zarządzać danymi wykorzystywanymi do uwierzytelniania, politykami i działaniami związanymi z jednokrotnym logowaniem w Microsoft Active Directory, Novell eDirectory lub innych katalogach LDAP.
– Ułatwiony dostęp do aplikacji korporacyjnych – Bezpośrednie wsparcie aplikacji korporacyjnych, w tym SAP, Front.exe, Microsoft SQL Server, Citrix Program Neighborhood, Lotus Notes i Novell GroupWise. Novell SecureLogin obsługuje również ponad 30 aplikacji terminalowych, a także aplikacje Java i złożone aplikacje internetowe.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top