Nowa technologia emisji reklam w Onet.pl

Onet.pl wdrożył nową wersję adserwera firmy Accipiter – systemu informatycznego zarządzającego emisją i raportowaniem realizacji kampanii reklamowych na stronach portalu.

Nowa wersja adserwera wieńczy prace rozwojowe w ramach szerszego projektu udoskonalenia technologii emisji reklam. Jest to istotny element dostosowania całego mechanizmu emisji reklam i pomiaru realizacji kampanii w Onet.pl do standardów wyznaczonych przez IAB. Z punktu widzenia reklamodawców, podstawowym efektem zmian jest poprawa niezawodności działania tzw. cappingu (mechanizmu limitowania liczby kontaktów z reklamą dla pojedynczego użytkownika). Możliwe stało się także bardziej efektywne wykorzystanie dostępnej powierzchni reklamowej oraz podniesienie precyzji monitorowania realizacji kampanii (monitoring odbywa się w czasie rzeczywistym).

Onet.pl ponadto opracował i wdrożył nowe standardy techniczne emisji reklam, umożliwiające niezawodną realizację na stronach portalu kampanii reklamowych z zewnętrznych systemów emisyjnych krajowych i zagranicznych, w tym zagranicznych sieci reklamowych. Działania te są elementem prowadzonej przez portal strategii operowania na rynkach zagranicznych.

Nowe, doskonalsze oprogramowanie adserwerowe przyniesie także klientom Onet.pl generalną poprawę jakości obsługi, co wynika z podniesienia wydajności i niezawodności całego systemu i wiążącej się z tym sprawniejszej realizacji kampanii. Ponadto reklamodawcy otrzymają do dyspozycji szereg nowych, często unikalnych narzędzi emisji reklam jak np. zaawansowane opcje kontroli liczby kontaktów odbiorcy z reklamą (tzw. zaawansowany capping), automatyczną optymalizację kampanii wg skuteczności poszczególnych kreacji czy lepszą obsługę reklam typu rich-media.

Accipiter to amerykańska firma z siedzibami w Raleigh (Pn. Karolina, USA) oraz w Londynie, będąca jednym z największych na świecie dostawców rozwiązań do zarządzania kampaniami reklamowymi w sieci WWW. Z rozwiązań firmy Accipiter korzysta ponad 350 klientów na całym świecie, emitując co miesiąc ponad 50 miliardów reklam.

http://www.onet.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top