Nowe Archiwum Gazety Wyborczej w portalu Gazeta.pl

Opublikowano: 24 marca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Użytkownicy portalu Gazeta.pl oraz czytelnicy Gazety Wyborczej mogą korzystać z nowego Internetowego Archiwum Gazety Wyborczej. Zmieniła się szata graficzna oraz nawigacja. Serwis został wyposażony w nowe funkcje: „Powiadomienie” o nowych artykułach oraz „Teczkę” do przechowywania wybranych treści.

Przeszukiwanie zasobów Internetowego Archiwum Gazety Wyborczej nie wiąże się z żadnymi opłatami. Płatny jest dostęp do treści wyszukanych artykułów. Dzięki wprowadzonym zmianom oraz nowym funkcjom dotarcie do poszukiwanych treści jest teraz szybsze i efektywniejsze.

Nowością jest usługa „Powiadomienie”, która umożliwia zapamiętywanie kryteriów wyszukiwania i powiadamianie o nowych tekstach je spełniających. „Powiadomienia” przesyłane są e-mailem. Wystarczy raz zapamiętać kryteria wyszukiwania, uruchomić system powiadomień, a informacja o nowych zostanie automatycznie przesłana na adres e-mailowy.

Użytkownik może zaprojektować kilka różnych „Powiadomień”, którymi można w prosty sposób zarządzać: zmienić częstotliwość ich otrzymywania, wyłączyć, zmienić kryteria. Użytkownik może nadać „Powiadomieniom” własne nazwy pozwalające na lepszą ich identyfikację i zarządzanie nimi. Przejrzenie listy nowych tekstów jest bezpłatne. Dopiero kiedy chce się przeczytać któryś z artykułów, trzeba skorzystać z płatnego dostępu.

Nową usługą jest także „Teczka”, która pozwala na szybki wielokrotny powrót do artykułów bez ponownego ich wyszukiwania. „Teczka” przypisana jest do loginu konta pocztowego na portalu Gazeta.pl. Można z niej korzystać także wtedy, gdy nie ma się wykupionego dostępu do Archiwum. Jednak w takim przypadku widzi się tylko listę przechowywanych w niej artykułów bez możliwości odczytania treści.

Dostęp do Internetowego Archiwum Gazety Wyborczej można wykupić za pośrednictwem usługi SMS, przelewu bankowego – w tym przelewu w systemie „Płacę z Inteligo” oraz karty kredytowej. Cena Archiwum jest uzależniona od okresu dostępu. Abonament miesięczny wynosi 250 zł brutto, dostęp wielokrotny (200 minut) kosztuje 48,00 zł brutto, a za dostęp jednorazowy (60 minut) są pobierane opłaty w wysokości 9 zł brutto w przypadku karty kredytowej i 10,98 zł brutto, gdy płaci się SMS.

Internetowe Archiwum Gazety Wyborczej zawiera ponad dwa miliony artykułów opublikowanych od 1992 roku w krajowym wydaniu Gazety Wyborczej i jej dodatkach tematycznych oraz teksty z 18 wydań lokalnych. Można w nim także znaleźć informacje o tekstach wcześniejszych – od pierwszego wydania Gazety z 8 maja 1989 roku.

http://www.gazeta.pl/archiwum.

Sylwester KozakNowe Archiwum Gazety Wyborczej w portalu Gazeta.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.