Nowe Forum Wirtualnej Polski

Forum.wp.pl to serwis Wirtualnej Polski mający, w założeniu, skupić w jednym miejscu wszystkie fora dyskusyjne działające dotąd w serwisach portalu. Użytkownik może tu nie tylko dyskutować na forach wybranych kategorii tematycznych, ale też tworzyć fora prywatne i nimi zarządzać.
Serwis forum.wp.pl jest jedną z części systemu społecznościowego WP,  w skład którego wchodzą również: wirtualni.wp.pl, studio.wp.pl i ulubiency.wp.pl.  Forum podzielone jest na kategorie tematyczne. W każdej kategorii głównej znajduje się kilka podkategorii, w nich zaś fora serwisowe oraz te założone przez użytkowników. Zakładka „Moje forum” prowadzi do strony, na której wyświetlane są fora danego internauty, wszystkie dokonane przez niego wpisy, jego ulubione fora oraz preferowane przez niego tematy. Opcja dodawania forów dostępna jest wyłącznie po zalogowaniu. Zalogowanie umożliwia też tworzenie i edycję własnej wizytówki. Składają się na nią: krótki opis, sygnatura – może być nią imię i nazwisko, ulubiony cytat, złota myśl – zdjęcie, nick (ten ostatni pojawia się przy każdym wpisie forowicza).

Będąc zalogowanym w serwisie można do każdego postu dodać plik graficzny, a także, zakładając forum prywatne, zdecydować, czy będzie ono otwarte dla wszystkich, zamknięte – tu aktywne umieszczanie wpisów możliwe jest dopiero po akceptacji właściciela forum – czy może ukryte (przeglądanie danego forum i umieszczanie postów możliwe jest tylko po akceptacji jego założyciela).

Korzystający z serwisu sam decyduje, jak będą prezentowane poszczególne wątki i tematy forów. Określi liczbę wątków na stronie (50, 100, 150 lub 200) oraz ich strukturę (wątki rozwinięte, zwinięte, od najstarszego wpisu do najnowszego wpisu). Będzie miał stały dostęp do informacji o łącznym czasie przebywania na forum, dacie ostatniego logowania, swojej randze (liczba gwiazdek przyznanych internaucie i ich kolor uzależniony jest od ilości dokonanych wpisów). Może nadawać uprawnienia administratora wybranej przez siebie osobie i tworzyć listy przyjaciół.

Własny temat na forum serwisowym lub otwartym forum prywatnym założyć może każdy internauta, też niezalogowany. Ma on też możliwość odpowiadania na dane wątki w temacie.

Z założenia nowy system forum ma na celu zebranie w jednym miejscu opinii ze wszystkich serwisów tematycznych WP. Obecnie forum.wp.pl jest w fazie beta, stąd – na starcie – podłączenie do niego kilku, za to kluczowych, serwisów WP, jak Sport, Wiadomości czy Tech. Sukcesywnie będziemy dołączali do niego coraz to nowe serwisy. Forum.wp.pl jest częścią budowanej właśnie społeczności portalu i ma dać naszym użytkownikom dodatkowe użyteczności, możliwość autopromocji, rozwijania swoich zainteresowań, szerokiego komentowania zamieszczanych na naszych stronach artykułów, wymiany opinii, nawiązywania kontaktów. – mówi Paweł Janecki, Koordynator Serwisów Społecznościowych w Wirtualnej Polsce.

W Forum WP znaleźć można także Katalog forów, Rankingi: forów, tematów i użytkowników, najnowsze tematy, TOP komentowane tematy, najaktywniejszych forumowiczów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top