Nowe Imperium Gier Wirtualnej Polski

Wirtualna Polska całkowicie przebudowała serwis Imperium Gier. Witryna ma nowoczesną szatę graficzną i ergonomiczną, intuicyjną nawigację. Wszystko z myślą o użytkownikach, którym zależy na szybkim dostępie do informacji, recenzji, trailerów oraz dodatków do gier.

Ponad milion graczy korzysta z gier konsolowych i wideo w serwisie Imperium Gier. Dzięki przeprojektowaniu serwisu oraz wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, znacznie skrócił się czas dotarcia użytkowników do informacji zamieszczonych w witrynie. Także grafika dostosowana została do standardów XXI wieku.

W przeprojektowanej witrynie uwzględniliśmy wiele sugestii graczy. W efekcie wprowadzonych zmian, użytkownik bierze aktywny udział w życiu serwisu, tworzy swój własny, unikalny profil Imperialisty, jednocześnie współtworząc samą witrynę. Zależy nam bardzo na działaniach internautów, na tym, by dodawali recenzje ulubionych gier, zdjęcia oraz materiały wideo, by pokazywali, w co i jak grają. – mówi Krzysztof Augustyn, koordynator serwisu Imperium Gier. Podobnie zintegrowany (połączony z Forum) jest obecnie system załączania opinii na temat dowolnego materiału redakcyjnego czy samych gier.

Przeprowadzony restayling witryny, oprócz optymalizacji szybkości jej działania, umożliwił wykorzystanie dynamicznych zakładek oraz usprawnił nawigację. Uproszczeniu uległ także sposób odtwarzania materiałów wideo.
Zmiana technologiczne w serwisie, polegające m.in. na wykorzystaniu technologii streamingu, umożliwia udostępnienie internautom ponad 2 tysięcy klipów wideo wysokiej jakości, na które składają się autorskie programy dla graczy oraz zwiastuny najnowszych produkcji. – podkreśla Krzysztof Augustyn.

Kolejna istotna zmiana polega na wprowadzeniu systemu crosslinkowania materiałów w ramach portalu – użytkownik, czytając informację na wybrany przez siebie temat, ma jednocześnie dostęp do linków pośrednio lub bezpośrednio związanych z określoną treścią.

Imperium Gier działa od 10 lat. Obecnie serwis zawiera ponad 11 tysięcy gier, 7 tysięcy plików z wersjami demonstracyjnymi oraz aktualizacjami gier, blisko 12 tysięcy galerii zdjęć i 6 tysięcy zapowiedzi, poradników i artykułów związanych z grami.

Gry.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top