Nowe serwery IBM na Linuxa

Opublikowano: 1 marca 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

IBM ogłosił plany wprowadzenia dwóch nowych serwerów dedykowanych dla systemu operacyjnego Linux, w tym pierwszy na świecie serwer mainframe wyłącznie na Linuxa nie wymagający wcześniejszego wykorzystania tradycyjnego systemu operacyjnego.

Wersja serwerów IBM eServer zSeries na Linuxa konsoliduje zadania od 20 do 100 serwerów SUN i intelowskich gwarantując przy tym najniższy koszt użytkowania, rekordową wydajność i niezawodność serwerów mainframe IBM. Plany IBM są konsekwencją rosnącego zainteresowania IBM wykorzystaniem Linuxa na mainframe. eServer zSeries stał się najszybciej rozwijającą się platformą na rynku ze stałym wzrostem utrzymującym się przez cztery kolejne kwartały.

IBM planuje również wprowadzenie korzystnego cenowo i łatwego w obsłudze serwera Linux zaprojektowanego dla potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw. IBM eServer iSeries na Linuxa wykorzystuje technologię partycjowania umożliwiającą klientom redukcję kosztów i uproszczenie systemu poprzez konsolidację do 15 samodzielnych serwerów Linux i Windows w jednym serwerze. Serwer będzie dostępny w dystrybucji SuSe i Turbolinux i będzie zawierał narzędzia do szybkiej instalacji (installation wizard). Oba serwery są przeznaczone do obsługi aplikacji infrastrukturalnych, jak firewall, obsługa sieci, serwera plików i poczty. Ich wprowadzenie na rynek jest przewidziane na pierwszy kwartał tego roku.

http://www.ibm.com

Sylwester KozakNowe serwery IBM na Linuxa

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.