Nowoczesna łazienka – jak ją urządzić?

Łazienka zajmuje specjalne miejsce w każdym domu, bo to właśnie tu możemy odprężyć się po całym dniu. Powinna być więc urządzona w ten sposób, aby pozwalała na relaks. Takie jest szczególnie wnętrze urządzone w stylu nowoczesnym Jak je urządzić?

Różne style – ten sam efekt

Nowoczesna łazienka - jak ją urządzić? 1
Nowoczesna łazienka – jak ją urządzić?

Możemy zainspirować się stylem skandynawskim, gdzie króluje prostota i funkcjonalność. Pasują tu meble z jasnego drewna, ale i dodatki w bieli czy szarości. Ceniony jest też minimalizm, a najłatwiej go osiągnąć, jeśli na szafkach i półkach łazienkowych, nie będziemy ustawiać zbyt wielu przedmiotów. Te rzeczy zmieścimy w pojemnych organizerach. Wiele osób wybiera jeszcze coś innego – styl industrialny, gdzie rządzą takie elementy dekoracyjne, jak przytłumione światełka, które wprowadzają klimat tajemniczości. Dobrze tu pasują również dodatki w granacie czy butelkowej zieleni.

Siła dodatków w nowoczesnych łazienkach

Niepozorne, małe, często lekceważone – dodatki, a to właśnie one decydują o klimacie nowoczesnej łazienki. Nie możemy więc dobierać ich po macoszemu, lecz powinniśmy przemyśleć, jak je dopasować, aby decydowały o lepszym wyglądzie wnętrza. Sprawdzają się szczególnie geometryczne formy, dodatki w jaskrawych kolorach czy błyszczące – dodające wnętrzu elegancji – powierzchnie. Takie elementy jak kosz na śmieci czy dozownik na mydło powinny być w kolorze srebrnym, a półki i akcesoria świetnie się prezentują, jak są wykonane ze szkła lub metalu. Najgorsze co możemy zrobić to ustawić w łazience plastikowe dodatki.

Biel i drewno – jakie powinny być nowoczesne łazienki

Bardzo często nowoczesna łazienka jest biała, a świetnie do tego koloru dopasować można drewno. Pasuje zarówno w postaci mebli, podłóg, blatów, ale i elementów dekoracyjnych. Używając naturalnego drewna, pomyślmy o tym, by je zabezpieczyć przed wilgocią. Najlepiej do tego nadaje się dość gruba powłoka lakiernicza lub zaolejowanie. Do łazienek szczególnie pasują gatunki egzotyczne jak Teak, Jatoba czy Merbau. Z rodzinnych warto celować w dąb i modrzew.

Dla kogo nowoczesna łazienka?

Właściwie dla wszystkich, bo cechuje się ona tym, co najważniejsze, czyli jest zarówno wygodna, jak i funkcjonalna. Taka właśnie jak powinna być. Pasuje też do różnych miejsc, niezależnie od tego, czy interesują nas projekty domów tanich w budowie, czy mieszkamy w bloku. Wystarczy stosować się do podanych w artykule zaleceń, a udana aranżacja jest w naszym zasięgu.

Łazienka to bez wątpienia jedno z ważniejszych miejsc w domu, o które należycie trzeba zadbać. Przede wszystkim urządzić je tak, by zapewniało komfort. Łazienka w stylu nowoczesnym gwarantuje także oszczędności.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry