Nowości serwisu Miplo.pl

Serwis Miplo.pl – najnowszy lokalizator internetowy łączący w sobie możliwości najdokładniejszej mapy cyfrowej AutoMapa, z najnowszymi trendami Web 2.0 zawiera już bazę ponad 100 tysięcy punktów. Strona dostępna pod adresem www.miplo.pl jest nowym wcieleniem popularnego serwisu poi.mobilne.net, a poświęcona jest tzw. POI, czyli Punktom Użyteczności Publicznej.
Miplo.pl ma społecznościowy charakter oparty na popularnych rozwiązaniach Web 2.0. Serwis mogą wzbogacać zarówno użytkownicy AutoMapy, na której bazuje miplo.pl, a także wszyscy, którzy się na stronie portalu zarejestrują.

Zaawansowana technologia sprawia, że każdy może łatwo dodawać nowe POI, poprawiać lokalizację już istniejących punktów, dodawać zdjęcia, uzupełniać dane teleadresowe, a także oceniać i komentować punkty dodane do serwisu przez innych użytkowników. Serwis zyskuje dzięki temu niepowtarzalny charakter, dużą aktualność i bardzo szybki wzrost.

Jeśli chcesz zaplanować wycieczkę z rodziną lub zwiedzić interesujące miejsca, takie jak np. „dom do góry nogami” – nic prostszego. W miplo.pl znajdziesz katalog zabytków oraz innych ciekawych, a często mniej popularnych atrakcji. Oczywiście są tam też typowe miejsca, takie jak restauracje, hotele czy stacje benzynowe. Każdy znajdzie dla siebie to, co najbardziej go zainteresuje. A jeśli nie znajdzie – może przejąć inicjatywę, zaproponować i rozwijać nową kategorię. Można dodać również np. swoją własną firmę, choćby najmniejszą.

Szczególną role w serwisie odgrywają użytkownicy systemu nawigacji AutoMapa – mogą nie tylko pobierać lub dodawać wybrane punkty POI i używać ich podczas nawigacji. Specjalnie dla nich serwis oferuje możliwość wymieniania się trasami, skórkami do programu, ikonami oraz dźwiękami wykorzystywanymi podczas nawigacji z AutoMapą.

Wkrótce użytkownicy AutoMapy będą mogli tworzyć i przynależeć do wybranych grup tematycznych, takich jak: wspinaczka, lotnictwo, nurkowanie, paintball, a co za tym idzie wymieniać się ulubionymi miejscami w obrębie grupy. Każdy może podzielić się swoimi hobbystycznymi lokalizacjami z innymi użytkownikami serwisu miplo.pl.

Skuteczna i łatwa w obsłudze wyszukiwarka POI sprawia, że każdy użytkownik w mgnieniu oka odnajdzie to, czego szuka, obojętnie czy będzie to meczet, jaskinia, czy ujęcie wody oligoceńskiej.

„ Na stronie miplo.pl znajdują się także zdjęcia oraz dodatkowe informacje, niedostępne na innych portalach. Stanowią one duże ułatwienie dla każdego kierowcy planującego trasę. Z czasem serwis będzie poszerzany o nowe funkcje. Już teraz przygotowujemy miplo.pl do wdrożenia systemów pozwalających na dostęp i przeszukiwanie informacji z poziomu palmtopa czy telefonu komórkowego. Synchronizacja serwisu z AutoMapą jest dużym udogodnieniem dla wszystkich użytkowników.” – mówi Sławomir Foryś, jeden z założycieli witryny.

Dzięki oprogramowaniu MiploSync użytkownicy programu do nawigacji satelitarnej AutoMapa mogą pobierać oraz aktualizować informacje o punktach użyteczności publicznej. Specjalnie dla nich korzystanie z usług MiploSync przez pierwszy rok od rejestracji w Miplo.pl jest całkowicie bezpłatne. Po tym okresie korzystanie z usług MiploSync pozostanie nadal bezpłatne na czas obowiązywania subskrypcji AutoMapy.

www.miplo.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry