Nowości w serwisie kulturalnym WP.PL

Od teraz, w serwisie kultura.wp.pl można obejrzeć spektakle europejskich teatrów ulicznych i posłuchać felietonów Grzegorza Gortata.
W nowo utworzonej zakładce „Teatry uliczne” znajdują się klipy ze spektakli grup z Niemiec, Czech, Francji, Rosji, Włoch i Norwegii. Witryna będzie rozbudowywana o nowe produkcje z całego świata. Choć klipy trwają zaledwie 3 minuty, forma teatru ulicznego wkraczająca w powszednie życie miasta, wykorzystująca skwery, parki, ulice, znakomicie oddaje nastrój ulicznych przedstawień.

„Naszym celem jest taki kierunek rozwoju serwisu, by oprócz tzw. kultury wysokiej prezentować treści, wprawdzie ocierające się o popkulturę, jednak budzące zainteresowanie teatrem jako instytucją dostarczającą wzruszeń, skłaniającą do śmiechu i zadumy.”– mówi Małgorzata Skrobecka, Koordynator Serwisów Kultura i Czat.

Zmianie uległ także cykl felietonów Grzegorza Gortata. Jego teksty „Dwupłciowi” można obecnie odnaleźć w archiwum serwisu. W ich miejsce pojawił się pierwszy odcinek cyklu „Dziś Piętaszek”. Będzie on aktualizowany w każdy piątek. Felietony można odsłuchać – czyta je sam Grzegorz Gortat – tłumacz literatury amerykańskiej, autor opowiadań i kilku powieści. „Powiastki o Piętaszku i Robinsonie mają przypominać znaną i nam prawdę, że pycha śmieszy, a głupota bywa niebezpieczna. Jedyną zaś ambicją autora jest wywołanie uśmiechu na twarzy statystycznego internauty.” – zaznacza Grzegorz Gortat. W jego przesyconych wysublimowanym humorem felietonach, Piętaszek wespół z Robinsonem zastanawia się nad światem, który dał nam religię, miłość, sławę, seks, literaturę, rewolucję, wyrzuty sumienia i alkohol.

Serwis kultura.wp.pl działa od września 2007 i obecnie zajmuje pierwsze miejsce pod względem oglądalności wśród polskich witryn poświęconych kulturze. „Chcemy zgromadzić wokół serwisu społeczność internetową, która ma swoje zdanie, ma gust i głodna jest wiedzy i głębszych doznań.” – podkreśla Małgorzata Skrobecka. Kultura.wp.pl ma ponad 512 tysięcy użytkowników i 4,1 milion odsłon miesięcznie.*

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry