Nowy Blogfrog.pl dołącza do serwisów Agory

Ruszyła nowa wersja serwisu Blogfrog.pl, który śledzi treści na blogach i umożliwia wyszukiwanie wpisów na dowolny temat. Agora SA nabyła prawa do domeny i podpisała kontrakt z twórcami serwisu na jego dalszy rozwój.
Pierwsza wersja Blogfroga powstała w styczniu 2006 roku. Już dziś serwis śledzi notki z 1326 unikalnych blogów i zna treści blisko 100 tys. wpisów. W ostatnich tygodniach Blogfrog przechodził testy. W jednej z faz dostęp do niego uzyskali zaproszeni przez autorów twórcy blogów. Serwis spotkał się z uznaniem, pojawiły się także pierwsze recenzje – m.in. na blogach Antyweb i „Bellois Nadaje”.
Serwis wrócił do życia dzięki inwestycji Gazeta.pl. Agora S.A., właściciel portalu, kupił od twórców Blogfroga prawa do domeny i podpisał z nimi kontrakt na dalszy rozwój serwisu.

– Mamy nadzieję, że serwis uzupełni naszą propozycję blogów tematycznych. Jest cała masa pasjonujących blogów poza dużymi systemami blogowymi takimi jak Blox.pl. Mamy nadzieję, że dzięki blogfrogowi wszyscy będą mogli sprawdzić czym żyje blogosfera – mówi Tomasz Bienias, szef serwisów społecznościowych w portalu Gazeta.pl.

Blogfrog.pl śledzi wpisy na blogach. Po dodaniu bloga do indeksu program-robot cyklicznie odwiedza go i pobiera nowe wpisy. Dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się, o czym aktualnie piszą bloggerzy. Jeśli interesuje ich konkretny temat, mogą za pomocą wyszukiwarki znaleźć blogi, które go poruszają.
Wpisy i blogi są oceniane. Autorzy serwisu opracowali algorytm, który każdej notce i blogowi nadaje pewną wartość, na którą składają się m. in. oceny użytkowników Blogfroga, czas prowadzenia bloga, popularność wśród użytkowników oraz liczbę odniesień do danego bloga w internecie.

– Chcemy w jak najlepszym stopniu oddać jakość notki, wierzymy, że to od niej zależą zachowania czytelników, które próbujemy mierzyć – mówi Tomasz Karwatka, jeden z twórców Blogfroga.

Autorom blogów serwis pozwala dotrzeć do nowych czytelników. Obecność na Blogfrog.pl poprawia też pozycję bloga w wyszukiwarkach i ułatwia internautom dotarcie do archiwalnych treści bloga. Serwis udostępnia też dodatki do blogów pozwalające na lepszą promocję.

www.blogfrog.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top