Nowy gracz na rynku mobilnego internetu

Opublikowano: 4 sierpnia 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , ,

Gazeta Wyborcza poinformowała, że na czwartek zaplanowano start usługi mobilnego internetu w ofercie Netii. Prędkość przesyłania danych ma dochodzić do 1 Mb/s. Pakiet 1Gb kosztować będzie 29 złotych, zapowiedziano też możliwość korzystania z usługi za darmo dla klientów stacjonarnych łączy Netii. W tym przypadku jest jednak ograniczenie ilości przesłanych danych do 100 Mb.

netia_logo

Dodatkowo będzie istniała możliwość doładowania konta za pośrednictwem strony internetowej bądź telefonicznie – 100 Mb to koszt 19 złotych, natomiast za dodatkowy 1Gb zapłacimy 40 zł. Sieć ma działać w oparciu o infrastrukturę 3G operatora Play.

Adam Górniak, dyrektor ds. strategii w Netii, powiedział Wyborczej, że firma chce skierować swoją ofertę do osób, które potrzebują dwóch źródeł internetu jednocześnie. Wg badań rynkowych przytoczonych przez Górniaka z tego modelu korzysta obecnie 19 proc. gospodarstw domowych, w 2012 ma to być 32 proc. rynku.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6890652,Netia_wkracza_na_rynek_mobilnego_internetu.html

Sylwester KozakNowy gracz na rynku mobilnego internetu

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.