Nowy Kalkulator w szukaj.wp.pl

Opublikowano: 29 lipca 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Kalkulator jest nowym, ciekawym narzędziem rozszerzającym możliwości wyszukiwarki Wirtualnej Polski. Nie tylko obliczy wyrażenia matematyczne złożone z liczb, funkcji, operatorów i stałych; jednym z jego elementów jest baza jednostek (fizycznych oraz używanych w życiu codziennym), dokona więc konwersji pomiędzy jednostkami z tej samej grupy (można dzięki niemu np. przeliczyć stopy i cale na metry lub inne dowolne jednostki długości).

Kalkulator przeliczy za użytkownika, ile mąki czy cukru zmieści się w szklance, zamieni dziesiętny system liczb na dowolny inny (także liczby arabskie na rzymskie i odwrotnie), pamięta też za nas np. standardowe formaty papieru (wystarczy wpisać w wyszukiwarkę szukany format np. A4, by otrzymać jego dokładny wymiar).

Wśród jego 'życiowych' opcji wymienić można min. alkomat* i lottomat. Z wielu innych funkcjonalności z chęcią skorzystają zapewne ciekawscy, zapominalscy, zapracowani i leniwi, wszystko bowiem znajduje się dosłownie pod ręką. 'Wprowadziliśmy mechanizm, który jest krokiem w kierunku lepszego zrozumienia intencji naszych użytkowników. Chcemy trafniej odpowiadać na ich potrzeby. Jeśli ktoś zadaje zapytanie w języku naturalnym np. ‘Ile to jest stopa i 2 cale?’ lub po prostu wpisuje działanie arytmetyczne w okienko wyszukiwarki oczekuje odpowiedzi na swoje pytanie, a nie listy stron WWW, które zawierają wpisane przez niego wyrażenia. Będziemy nadal iść w tym kierunku, rozwijając jednocześnie podstawową funkcjonalność przeszukiwania zasobów sieci WWW.' – twierdzi Grzegorz Borowski, odpowiedzialny za rozwój wyszukiwarki w portalu.

Obsługa Kalkulatora jest bardzo prosta – wystarczy wprowadzić odpowiednie zapytanie prosto do wyszukiwarki WP, by zwróciła ona oczekiwany rezultat. Wszystko bez konieczności korzystania z kalkulatorów czy innych pomocy naukowych, których akurat możemy nie mieć pod ręką.

http://szukaj.wp.pl/kalkulator.html

Sylwester KozakNowy Kalkulator w szukaj.wp.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.