Nowy prezes zarządu EM Lab

Rada Nadzorcza powołała Jacka Olechowskiego na stanowisko Prezesa Zarządu EM Lab SA po przyjęciu rezygnacji Juliana Kozankiewicza. Jacek Olechowski jest jednym z kluczowych akcjonariuszy spółki i pełnił dotychczas funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki. Nowym przewodniczącym został mianowany Hubert Janiszewski, który dotychczas pełnił funkcję zastępcy szefa Rady.

Powołanie Jacka Olechowskiego jest bezpośrednią konsekwencją wejścia EM Lab w nową fazę rozwoju po przejęciu 75% udziałów w agencji reklamowej Scholz & Friends Warszawa od holdingu Scholz & Friend Group i przekształceniu się w zintegrowaną grupę mediową oferująca: usługi reklamowe, kompleksową produkcję eventów i niestandardową reklamę zewnętrzną (ambient media).

– „Po 5 latach dynamicznego rozwoju organicznego nastał czas na konsolidację rynku – doświadczenie Jacka Olechowskiego w tej dziedzinie pomoże nam w osiągnięciu głównego celu jakim jest przejście na główny parkiet GPW w ciągu najbliższych 3 lat” – stwierdził Hubert Janiszewski.

Dotychczasowy prezes Julian Kozankiewicz został powołany do Rady Nadzorczej, z poziomu której będzie wspierał spółkę w jej działaniach na rynku eventów i ambitne mediów.

– „W pięć lat Julian Kozankiewicz przekształcił EM Lab ze start-upu w spółkę, która w 2008 zadebiutowała na New Connect a niecały tydzień temu w precedensowej transakcji przejęła kontrolę nad polskim oddziałem holdingu reklamowego Scholz & Friends. Jego doświadczenie w zakresie eventów i ambient mediów oraz prowadzeniu spółek we wczesnej fazie rozwoju jest bezcenne. Dlatego cieszę się, że pozostanie z nami” – stwierdził Jacek Olechowski.

Julian Kozankiewicz jest też zaangażowany w nowy projekt z pogranicza marketingu i technologii. – „Najlepiej czuję się w projektach w początkowej fazie rozwoju i z takimi projektami wiąże swoją przyszłość. W EM Lab udało mi się już tą fazę doprowadzić do końca. Więcej szczegółów na temat nowego projektu będę mógł podać dopiero za kilka miesięcy, ale już teraz mogę powiedzieć, że w gronie inwestorów najprawdopodobniej znajdą się między innymi Jacek Olechowski, Filip Friedmann i Marek Żołędziowski – moi obecni partnerzy z EM Lab” – stwierdził Julian Kozankiewicz.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry