Nowy serwis mp3.wp.pl

Mp3.wp.pl dołączył do serwisów Wirtualnej Polski, które w innowacyjny, bliski internaucie sposób dostarczają wiedzy i rozrywki
Nowa szata graficzna, dynamiczny układ podstron, pełna interakcja z użytkownikiem oraz wykonawcami prezentującymi swój dorobek artystyczny w Strefie, legły u podstaw rewolucyjnych zmian dokonanych w serwisie na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Serwis MP3 (mp3.wp.pl) jest najpopularniejszym w polskim Internecie miejscem, w którym wszyscy zainteresowani znajdą swoją ulubioną muzykę i to dostępną za darmo. Serwis MP3 jest też największym serwisem na świecie, z którego legalnie można ściągnąć muzykę polskich artystów.

Zmiany, zapoczątkowane zimą ubiegłego roku, zaowocowały nowym, dynamicznym układem stron i kompilacją informacji, do których użytkownik ma dostęp dosłownie z jednego miejsca, bez konieczności przeszukiwania setek podstron. Klarowne działy: Strefa, Informacje, Programy, Sprzęt, Forum grupują dane, o które internauci zabiegają najczęściej i których szukają najzagorzalej.

“”Największy nacisk położyliśmy na Strefę, dokonując w niej prawdziwie rewolucyjnych zmian – podkreśla Tomasz Woźniak, Kierownik Grupy Rozrywka w Wirtualnej Polsce – dysponujemy największą bazą legalnych w 100% plików mp3; ponad 8.000 utworów niemal 2.000 artystów, które miłośnicy muzyki ściągnęli do tej pory więcej niż 10 milionów razy! Postawiliśmy teraz na pełną łączność z artystami publikującymi w Strefie, oddając do ich dyspozycji administrację danymi oraz utworami, znacznie rozleglejszą niż dotychczas. Wprowadziliśmy licencje, których udzielają nam sami zainteresowani, rejestrując się w Strefie, bądź korzystając z możliwości administratorów.”

Trzy licencje: biała, srebrna i złota dają wykonawcom możność określenia zakresu dysponowania ich utworami przez WP. Każda z licencji oznacza tak ilość miejsca na serwerach WP przyznanych artystom (kolejno: 50, 100, 150 MB), ramy opieki merytorycznej roztaczanej przez twórców serwisu, zakres promocji utworu, jak i pola jego eksploatacji…

“Największe możliwości daje artystom licencja złota – mówi Paweł “Pavelo” Gajewski, główny administrator Strefy – odnośnie promocji utworu czy wykonawcy oraz prezentacji na stronach serwisu. Licencja ta oznacza równocześnie wyłączność publikacji dzieła w Internecie udzieloną Wirtualnej Polsce. Podkreślam jednak, że działania, jakie podejmujemy w ramach Strefy, zawsze służą promocji artystów. Zdobyliśmy zaufanie takich wykonawców jak Big Cyc, Łzy, Paktofonika, Grammatik, Blenders, Kury, czy Warszafski Deszcz… To świetna i wystarczająca, jak sądzę, rekomendacja dla wszystkich, którzy jeszcze powątpiewają w Internet, jako doskonałe źródło promocji.”

Wirtualna Polska postawiła na interaktywność z użytkownikami. Można więc w Serwisie MP3 komentować informacje, oceniać programy czy sprzęt, służące odtwarzaniu plików mp3, utwory, artystów… Kluczowym kryterium przy modyfikacji stał się jednak, obok interakcji, błyskawiczny dostęp do wszechstronnych informacji zgromadzonych pod adresem mp3.wp.pl. Dotychczasowe 10 gatunków muzycznych zamieniono na 40, tworząc precyzyjny przegląd trendów. Niezwykle proste stało się szukanie interesujących użytkownika informacji. Zgodnie z sugestiami Internautów stworzono rankingi utworów (np. najczęściej słuchane, ściągane, najnowsze, najlepiej oceniane) i wykonawców (według liczby utworów, ściągnięć, miasta…). Nie zabrakło możliwości porównania sprzętu i programów do odtwarzania i obróbki plików mp3, tak jakościowego jak i cenowego.

Powstały kompletne bazy danych o artystach, z możliwością ich modyfikacji przez samych zainteresowanych; uzupełniania informacji o koncertach, płytach, dodawania utworów, określania ich kolejności itp. Utwory są weryfikowane przez WP pod względem merytorycznym oraz technicznym. “Nie zamieszczamy w Strefie fragmentów muzycznych. Staramy się gruntownie przesłuchać wszystkie pliki przed dodaniem do Strefy – podkreśla Paweł “Pavelo” Gajewski – Dziennie za pośrednictwem mp3.wp.pl przesyłanych jest średnio 30 GB danych, co oznacza, że 10.000 osób ściąga ponad 7.500 tysiąca utworów muzycznych (wszystkich dostępnych utworów jest prawie 8.000). Co dnia weryfikowanych jest ok. 30-50 nowych utworów.” – dodaje.

http://www.mp3.wp.pl

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry