Nowy system operacyjny Apple już w piątek

Już w najbliższy piątek, czyli wcześniej niż zapowiadana poprzednio połowa września, Apple udostępni swój najnowszy system operacyjny – Mac OS X 10.6 Snow Leopard. Rewolucji nie będzie – to raczej odświeżenie poprzednika, niż zupełnie nowy produkt. Ale analitycy i tak szacują, że w czwartym kwartale bieżącego roku firma sprzeda około pięciu milionów sztuk Śnieżnej Pantery.Nowy system operacyjny Apple już w piątek 1

Jakie nowości czekają na użytkowników w nowym systemie operacyjnym? Nie będzie wodotrysków. Apple skupiło się na wydajności i stabilności swojego produktu. Przyjrzyjmy się więc najważniejszym zmianom:

 • System ma instalować się o połowę szybciej instalować i zajmować o 6 GB mniej przestrzeni dyskowej niż poprzednik.
 • Działać będzie jedynie na komputerach z procesorami Intela.
 • Większość systemowych aplikacji została poprawiona (ale niezauważalnie dla użytkownika) – wyjątkami są QuickTime, odtwarzacz multimediów, który stanie się teraz również programem do nagrywania i edycji wideo oraz Expose, która ma na przykład umożliwić podgląd aktywnych okien aplikacji, której ikonę przytrzymamy w Docku.
 • Aplikacje mają działać o wiele szybciej – Mail i Safari o 50 proc., a Time Machine nawet o 80 proc. szybciej.
 • Jedną z najważniejszych zmian ma być integracja z Microsoft Exchange Server, który jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań firmowych na świecie. Współpraca ma umożliwić łatwe synchronizowanie kluczowych aplikacji (Mail, iCal, Książka adresowa) z Exchange – to zdecydowane ułatwienie pracy dla osób, które – przykładowo – w domu korzystają z Mac OS, a w biurze – Windowsa.

żródło: www.apple.com/pl/macosx/

źródło: www.apple.com/pl/macosx/

Snow Leopard dla posiadaczy poprzedniego systemu ma kosztować 29 dolarów (w Polsce prawdopodobnie 169 złotych). Tak zwany Mac Box Set, czyli system oraz pakiety iLife 09 i iWork 09 można będzie dostać za 169 dolarów, dokładnie tyle, ile nowy system dla posiadaczy starszych wersji Mac OS. Pakiet rodzinny (możliwość instalacji na pięciu komputerach) ma kosztować 49 dolarów (259 złotych). Polska data premiery oraz ceny nie zostały oficjalnie potwierdzone, ale jest prawdopodobne, że nowy system pojawi się w naszych sklepach już w ten piątek.

Apple nie próbuje na siłę opakować i sprzedać swojego produktu jako zupełnie nowe, rewolucyjne rozwiązanie. Mówi: to lepszy Leopard, dlatego nie każemy wam płacić za niego wielkich pieniędzy. Niemniej jednak nowy Mac OS ma szansę odnieść spory rynkowy sukces.

Gene Munster, starszy analityk z Piper Jaffray, przekonuje, że system przyniesie Apple około 66 mln dolarów zysku w czwartym kwartale. Nie pieniądze są jednak najważniejsze. Wielkimi krokami zbliża się premiera Windowsa 7, który pozycjonowany jest jako rewolucja w świecie PC. Czy Śnieżna Pantera przekona nieprzekonanych? Czy osiągnie sukces, który przyćmi pojawienie się nowego systemu Microsoftu?

admagazine.pl

Wpisy promowane

 • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
  Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
 • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
  Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry