Nowy Zarząd INTERIA.PL ujawnia swoje plany

W wywiadzie udzielonym Serwisowi Biznes portalu, Jacek Pasławski – od 8 października br. nowy Prezes Zarządu INTERIA.PL S.A. – ujawnił ogólne zamierzenia strategiczne i nowe kierunki rozwoju spółki.

– Celem Zarządu w dotychczasowym składzie było przeprowadzenie INTERIA.PL przez przypadający na lata 2000-2003 okres ogólnej dekoniunktury, który szczególnie trudny był dla firm internetowych. Teraz przyszedł czas na wzrost i ekspansję. Na tym będzie się koncentrował nowy Zarząd – powiedział Pasławski. – INTERIA.PL musi wykorzystać obecną sytuację rynkową do dynamicznego rozwoju, wzrostu udziału w rynku, a być może nawet zmiany pozycji zajmowanej w rankingach polskich portali – dodał.

Zadaniem nowego Zarządu będzie sprawienie, by spółka zajęła silną pozycję na wyłaniających się, nowych polach eksploatacji Internetu. INTERIA.PL chce nie tylko pośredniczyć w sprzedaży oferty szerokopasmowego dostępu do sieci, ale przede wszystkim oferować treści i usługi dla użytkowników korzystających z takich łączy. Już wkrótce portal zamierza uruchomić sklep z muzyką dostępną on-line i serwisy zawierające różnorodne treści multimedialne.

Portal będzie intensywnie rozwijał istniejące usługi komunikacyjne i budował nowe serwisy dla społeczności internetowej. Pojawią się też nowe możliwości dla sklepów internetowych chcących współpracować z INTERIA.PL, intensywnie rozwijane będą usługi dla małych i średnich przedsiębiorstw dostępne na platformie Strefa.pl.

Jacek Pasławski uważa sytuację finansową spółki za co najmniej dobrą. W pierwszej połowie roku przychody INTERIA.PL przekroczyły 12 mln zł i były o ponad 57% wyższe od analogicznego okresu ubiegłego roku. Jednocześnie Zarząd INTERIA.PL planuje kolejną emisję akcji, której celem będzie zapewnienie finansowania dla wielu nowych projektów, które zamierza uruchomić spółka.

Pełen wywiad:

http://mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=551119

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top