O Polonii nie tylko dla Polonii

Serwis polonia.wp.pl – skierowany do wszystkich Polaków mieszkających poza granicami kraju – został całkowicie przebudowany. Adresowany jest zarówno do tych, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy i za jakiś czas planują powrót, jak i tych, którzy – choć urodzili się i mieszkają na stałe za granicą – wciąż czują związek ze „starym” krajem. To także witryna dla osób zainteresowanych życiem na emigracji.

Twórcom serwisu zależało przede wszystkim na tym, by precyzyjnie dotrzeć zarówno do użytkowników zainteresowanych konkretną informacją (np. „Jak rozliczyć się z podatku za pracę w Wielkiej Brytanii w Polsce?”), jak i szukających kompleksowej wiedzy o życiu w danym kraju. Dzięki stałym korespondentom Wirtualnej Polski m.in. w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Francji czy Norwegii, a także informacjom dostarczanym przez samych internautów, dostępne w serwisie zakładki, dotyczące 20 państw, są na bieżąco aktualizowane. Dotyczy to głównie krajów Unii Europejskiej, ale także Kanady, USA, Rosji. W serwisie można także znaleźć wiadomości dotyczące Polonii nawet w tak egzotycznych krajach, jak Mozambik czy Japonia. W przyszłości planowane jest wzbogacenie witryny o pełne sekcje poświęcone emigracji w kolejnych państwach.

Serwis skonstruowano w sposób przejrzysty i intuicyjny, zarówno w jego części informacyjnej, jak i dotyczącej społeczności (Wasze blogi, Forum). I tak, w sekcji Baza wiedzy, która jest jedną z ważniejszym elementów odświeżonej witryny, znaleźć można wiele praktycznych informacji dla rodaków przygotowujących się do wyjazdu i tych, którzy już za granicą próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Właśnie dla nich, by ułatwić niełatwy proces adaptacji, w serwisie zawarto pełną wiedzę o tym, jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania różnego rodzaju świadczeń, do znalezienia pracy czy szkoły dla dzieci. Użytkownicy znajdą tu adresy potrzebnych urzędów, polskich sklepów, kościołów z nabożeństwami w ojczystym języku. W serwisie jest także Galeria zdjęć internautów oraz emigracyjne Blogi.

Polonia.wp.pl na stałe współpracuje z ważnymi polonijnymi mediami – portalami internetowymi i prasą. Są to m.in.: mojawyspa.co.uk, emito.net, polskiexpress.ie, skandynawia.pl, scotland.pl, magazynpolonia.com.

http://polonia.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry