Obama i Jolie najczęściej wykorzystywani przez spamerów

Według opublikowanego dzisiaj styczniowego raportu firmy McAfee na temat spamu, w ubiegłym roku Angelina Jolie, Oprah Winfrey i prezydent USA, Barack Obama, byli celebrytami najczęściej wykorzystywanymi przez spamerów.

W nieco mniejszym stopniu spamerzy wykorzystywali też zainteresowanie Internautów takimi osobami, jak Paris Hilton, Britney Spears i Miley Cyrus. W tej dziedzinie nie ma jednak równouprawnienia. Poza prezydentem Obamą – dla którego „indeks Jolie” (czyli liczba spamów powołujących się na niego w porównaniu z liczbą spamów powołujących się na Angelinę Jolie) wyniosła ok. 1,6 – i zmarłym w ub.r. Michaelem Jacksonem (z indeksem Jolie nieco przekraczającym 0,5), słynni panowie „cieszyli się” dużo mniejszym zainteresowaniem Internautów – i spamerów.

Nawet poprzedni prezydent USA, George Bush i Brad Pitt ledwo przekroczyli indeks Jolie 0,25, a słynny ze swojego „kopniaka z półobrotu” Chuck Norris tym razem nie wychylił się przed peleton. Natomiast wykorzystywani w reklamach polskich firm Pierce Brosnan, John Cleese, Danny DeVito i Bruce Willis nawet nie znaleźli się na liście.

Z innych ustaleń raportu:

  • Nie ustaje spam chińskich aptek, o którym traktował wrześniowy raport. Wręcz przeciwnie – 14 grudnia pojawiła się ogromna liczba spamów reklamujących preparaty koncernu Pfizer z olbrzymim upustem
  • Spamerzy masowo wykorzystywali bezpłatne serwisy hostingowe do publikowania swoich stron

“Gdy następnym razem zobaczysz mail ze swoją ulubioną gwiazdą, zastanów się dwa razy” – powiedział Adam Wosotowsky, szef zespołu analizującego spam w McAfee Labs. „Dla Obamy ten rok oznaczał nie tylko początek prezydentury, ale także rok, w którym był celebrytą najczęściej wykorzystywanym przez spamerów”.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry