Odkryj rafę koralową z Google

Na Mapach Google internauci mogą oglądać pierwsze podwodne zdjęcia Wielkiej Rafy Koralowej.

Nowe zdjęcia są efektem współpracy Google z organizatorami Catlin Seaview Survey – naukowych wypraw, mających na celu badanie podwodnego świata raf koralowych. Kolekcja zdjęć zrobionych podczas podwodnych wypraw pozwoli użytkownikom Google zobaczyć na ekranie swoich komputerów między innymi australijską Wielką Rafę Koralową czy wybrane podwodne miejsca na Filipinach i na Hawajach.

Odkryj rafę koralową z Google 1

Około 50 tys. zdjęć zostało wykonanych w trybie panoramicznym 360 stopni, w wysokiej rozdzielczości, przy użyciu podwodnego aparatu SVII.

Dzięki umowie partnerskiej z Catlin Seaview Survey możemy udostępnić niezwykłe, podwodne zdjęcia ponad miliardowi użytkowników Map Google na całym świecie. Naszym celem jest, aby świat podwodny był dla nich dostępny w taki sposób, jak ma to miejsce już teraz w przypadku dróg i zabytków z całego świata – powiedziała Jenifer Austin Foulkes, menedżer program Google Oceans.

Wszystkie dane zebrane podczas wypraw zostaną umieszczone w specjalnej bazie Global Record Reef i będą dostępne dla naukowców z całego świata.

Dzięki temu, będą oni mogli zarówno monitorować zmiany obecnie zachodzące w środowisku morskim, jak też przewidywać scenariusze rozwoju w przyszłości – dodał szef projektu, profesor Hoegh Guldberg z Uniwersytetu Queensland.

Pełna kolekcja zdjęć podwodnych dostępna jest pod adresem: maps.google.com/ocean.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top