Odnowiony serwis dzieci.wp.pl

Serwis dzieci.wp.pl to przede wszystkim propozycja różnego typu zabaw dla najmłodszych, ale także gry edukacyjne prezentowane w ciekawy sposób.

Menu główne czytane jest przez lektorkę, dzięki czemu z serwisu korzystać mogą również dzieci, które nie posiadły jeszcze tej umiejętności. W pasku nawigacyjnym umieszczono obrazowe ikonki, które ułatwiają poruszanie się po zawartości serwisu i umożliwiają najmłodszym intuicyjny wybór właściwej zabawy. W witrynie znalazły się takie kategorie tematyczne, jak: Gry (Sudoku, Mały Ninja…), Ubieranki (Na plaży, Cztery pory roku, 
W ZOO…), E-szkoła (Literki, Cyferki, Językomania…), Na nudę (Labirynt, Puzzle, Kolorowanki…), Co jest grane (W to się gra, To się ogląda, Tego się słucha…).

Odnowiony serwis dzieci.wp.pl 1

Twórcy serwisu dużą wagę przywiązują do jego warstwy edukacyjnej. Cyferki czy Językomania sprawdzają wiedzę dzieci, podsuwając im jednocześnie podpowiedzi, by mogły uczyć się – bawiąc. Informacje o świecie, historii, obyczajach, zdrowiu pojawiają się w dziale Dla ciekawskich. W Czytelni można znaleźć zabawne wierszyki, w Kwizach m.in. poznać zastosowanie różnych narzędzi z półki majsterkowicza, a także dowiedzieć się, gdzie żyją egzotyczne zwierzęta. Wreszcie, we wspomnianej już Językomanii, można poćwiczyć znajomość angielskich lub francuskich słówek (wszystko w E-szkole).

Warto podkreślić, że witryna jest całkowicie bezpieczna dla małego użytkownika. Zawartość strony jest pod ścisłą kontrolą redaktorów – zaznacza Karol Grabowicz, Kierownik Projektu.

Dzieci mogą korzystać z Forum, gdzie każda wypowiedź jest sprawdzana, poprawiane są błędy ortograficzne i gramatyczne, by młodzi internauci nie przyswajali złych nawyków. Na forum wypowiada się także redakcja, bowiem dzieci chętnie zadają pytania i proszą 
o porady, np. w jaki sposób pozbyć się strachu po obejrzeniu przerażającego filmu.

Nowością jest funkcjonalność pozwalająca wybierać najciekawsze zabawy i zapisywać je, poprzez dodanie do Ulubionych. W tej zakładce przechowywane są te komiksy, kwizy czy gry, z których dziecko najczęściej korzysta i dzięki czemu z łatwością szybko do nich wróci. Każdy młody użytkownik może przesłać swoje prace do galerii Rysunków, a inne dzieci mogą je potem oglądać i oceniać.

http://dzieci.wp.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry