Odzież żeglarska dla aktywnych

Większość żeglarzy popełnia notorycznie jeden błąd. Zastanawiasz się jaki? Miłośnicy sportów wodnych bez względu czy uprawiają żeglarstwo, wakeboard czy też kneeboard, szczególną uwagę przywiązują do sprzętu, którego używają na co dzień. Podczas uprawiania sportów wodnych bardzo ważne jest także zadbanie o bezpieczeństwo i komfort. O czym zapominamy podczas naszego hobby? Tak, to odpowiednia odzież, która chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W dalszej części poradnika wskażemy czym się kierują profesjonalni żeglarze przy wyborze odzieży.

Odzież żeglarska dla aktywnych 1

Czym charakteryzują się okulary przeciwsłoneczne, buty, bluzy i kurtki dla żeglarzy?
Profesjonalna odzież jest wodoodporna, wiatroszczelna, posiada wentylacje. Zabezpiecza przed niekorzystnym wpływem szkodliwych promieni słonecznych. Osoby spędzające cały dzień nad wodą są szczególnie narażeni na promienie UV oraz silne wiatry i deszcz. Dodatkowo specjalistyczna odzież jest odporna na szkodliwe działanie soli morskiej, która nie pozostawia po sobie trudnych do usunięcia plam. Buty oprócz swoich wodoszczelnych właściwości, zapewniają przede wszystkim antypoślizgowe zabezpieczenie. Osoby wybierające się na rejs morski / oceaniczny koniecznie muszą zaopatrzyć sie w sztormiak żeglarski. Kurtki żeglarskie powinny być ciepłe, wiatroszczelne, wodoszczelne i dopasowane tak, by nie krepowały ruchów podczas aktywności sportowej. Odzież zbudowana jest z warstwy wewnętrznej, która zapobiega poceniu się, warstwa wewnętrzna odpowiada za utrzymanie ciepła, warstwa zewnętrzna chroni przed wodą morską, promieniowaniem UV i silnym wiatrem.

Odzież żeglarska dla aktywnych 2

Ile kosztuje odzież żeglarska i gdzie ją kupić?
Najdroższe są sztormiaki oceaniczne, których koszt oscyluje wokoło 2 – 3 tys. zł. Pocieszający jest fakt, że taka kurtka posłuży nam przez wiele sezonów. Tańsze są zwykłe kurtki morskie i regatowe, których koszt nie przekracza 1 tys zł. Bluzy żeglarskie kosztują około 200 – 400 zł, czepeczki z daszkiem to wydatek około 70 zł. Żeglarskie okulary przeciwsłoneczne to wydatek rzędu 100 – 250 zł. Cennik : styczeń 2020r. Poza sezonem możemy liczyć na liczne rabaty i wyprzedaże. Producenci zimową porą opróżniają magazyny ze starych kolekcji i nietypowych rozmiarów.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo renomowanych producentów i dystrybutorów odzieży żeglarskiej. Analizując ceny oraz jakość wykonania, nasz wybór padł na angielską markę Gill Marine. Wybór potwierdzają pozytywne opinie na forach internetowych. Oficjalnym dystrybutorem odzieży Gill jest sklep gillmarine.com.pl z siedzibą w Galinach – województwo Warmińsko-Mazurskie, kolebka żeglarstwa w Polsce.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top