Ogicom przejmuje Webhost.pl

Ogicom poinformował o przejęciu firmy Webhost.pl zajmującej się dostarczaniem usług hostingowych. Dzięki transakcji Ogicom pozyska kilka tysięcy obecnych klientów Webhost.pl. Kwoty transakcji nie ujawniono.

Zrzut ekranu 2014-03-21 o 08.57.14

Rozmawiałem z kilkoma dużymi i wiarygodnymi podmiotami, ale ostatecznie wybór padł na Ogicom, który szybko, rzeczowo i czytelnie przedstawił wszystkie warunki transakcji. W zasadzie negocjacje trwały tylko kilka dni, podczas których udało się osiągnąć satysfakcjonujące porozumienie. Poza warunkami finansowymi ważne było dla nas doświadczenie operatora oraz praktyczne dopracowane całej procedury – powiedział skomentował Grzegorz Król, dotychczasowy właściciel marki Webhost.pl.

Każde tego rodzaju przejęcie to inwestycja, na której zyskują wszystkie podmioty. Dotychczasowi właściciele mogą skupić się na nowej działalności, klienci – zyskują większego i bardziej stabilnego operatora, a przejmujący ma szansę na powiększenie bazy klientów oraz uzyskanie lepszego poziomu kosztów jednostkowych i zwiększenie wolumenu. W wypadku Webhost.pl transakcja przebiegła szybko dzięki świetnej współpracy z partnerem i znakomicie przygotowanej dokumentacji, która w żaden sposób nie opóźniła procedur dotyczących przejęć – dodał Jakub Dwernicki, prezes Ogicom.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry