Ogicom przejmuje Webhost.pl

Opublikowano: 21 marca 2014. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Ogicom poinformował o przejęciu firmy Webhost.pl zajmującej się dostarczaniem usług hostingowych. Dzięki transakcji Ogicom pozyska kilka tysięcy obecnych klientów Webhost.pl. Kwoty transakcji nie ujawniono.

Zrzut ekranu 2014-03-21 o 08.57.14

Rozmawiałem z kilkoma dużymi i wiarygodnymi podmiotami, ale ostatecznie wybór padł na Ogicom, który szybko, rzeczowo i czytelnie przedstawił wszystkie warunki transakcji. W zasadzie negocjacje trwały tylko kilka dni, podczas których udało się osiągnąć satysfakcjonujące porozumienie. Poza warunkami finansowymi ważne było dla nas doświadczenie operatora oraz praktyczne dopracowane całej procedury – powiedział skomentował Grzegorz Król, dotychczasowy właściciel marki Webhost.pl.

Każde tego rodzaju przejęcie to inwestycja, na której zyskują wszystkie podmioty. Dotychczasowi właściciele mogą skupić się na nowej działalności, klienci – zyskują większego i bardziej stabilnego operatora, a przejmujący ma szansę na powiększenie bazy klientów oraz uzyskanie lepszego poziomu kosztów jednostkowych i zwiększenie wolumenu. W wypadku Webhost.pl transakcja przebiegła szybko dzięki świetnej współpracy z partnerem i znakomicie przygotowanej dokumentacji, która w żaden sposób nie opóźniła procedur dotyczących przejęć – dodał Jakub Dwernicki, prezes Ogicom.

Sylwester KozakOgicom przejmuje Webhost.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.