Onet.pl promuje Internet jako medium reklamowe

Onet.pl promuje Internet jako medium reklamowe w prasie branżowej i w telewizji. Do kampanii prasowej od 15 grudnia 2003 dołączyły spoty reklamowe, emitowane w telewizji TVN 24.

Według większości branżowych prognoz, rynek reklamy internetowej zanotował w 2003 roku 50% wzrostu, co spowodowało, że po raz pierwszy budżety przeznaczone na reklamę w tym medium przekroczą 1% wszystkich wydatków reklamowych w Polsce. To nadal niewiele, biorąc pod uwagę fakt, że Internet to medium o szerokim zasięgu i atrakcyjnych grupach celowych.

Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że wydatki na reklamę w Internecie netto (bez uwzględniania barterów i po odjęciu upustów oraz rabatów) osiągną w 2003 roku 45 milionów złotych i po raz pierwszy przekroczą barierę 1% wszystkich wydatków reklamowych w Polsce. Dla porównania, w krajach Unii Europejskiej poziom ten wynosi 2-3%, a w USA nawet 4%. Internet jest medium o największej dynamice wzrostu wydatków reklamowych. Wzrost całego polskiego rynku reklamowego w roku 2003 w kwotach netto szacuje się na zbliżony do zera, gdy w tym samym czasie budżety przeznaczane na reklamę w Internecie wzrosły o 50%.

Większość budżetów reklamowych w Internecie z wielu powodów lokowanych jest w portalach. Decyduje o tym m.in. jakość formatowania treści i produktów reklamowych, współpraca w ramach grup mediowych (do których należy większość portali) oraz przede wszystkim szeroki zasięg portali. Dla przykładu, Onet.pl w grupie osób powyżej 15 roku życia ma większy zasięg każdy polski dziennik, z wyjątkiem Gazety Wyborczej.

Drugim istotnym czynnikiem jest wzrost atrakcyjności grup celowych w Internecie – obecnie wśród Internautów jest ponad dwukrotnie więcej osób z wyższym wykształceniem czy zarabiających miesięcznie ponad 2500 zł netto, niż wśród ogółu Polaków. Dla porównania, aż 40% użytkowników portalu Onet.pl należy do grupy najlepiej sytuowanych Polaków (dyrektorzy, pracownicy umysłowi, przedstawiciele wolnych zawodów, przedsiębiorcy). Wśród użytkowników Onet.pl grupa ta jest obecnie większa niż grupa studentów i uczniów.

Kampania promująca zalety Internetu jako medium reklamowego obejmuje czasopisma branżowe (Media i Marketing Polska, Brief, katalog festiwalu Effie) i tygodnik opinii (Polityka). Od 15.12.03 kampanię prasową wsparła emisja 60-sekundowego spotu w konwencji infomercial, który emitowany jest w telewizji TVN 24. Tradycyjnie, kampania została przygotowana przez dział komunikacji marketingowej Onet.pl, bez udziału agencji reklamowej. Występują w niej pracownicy Onet.pl – w reklamie telewizyjnej narratorem jest Jacek Makowski, Dyrektor Biura Reklamy, a w reklamie prasowej występuje Piotr Kowalczyk, Product Manager w dziale badań i rozwoju produktu reklamowego.

http://www.onet.pl

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry