Onet rozpoczyna działalność dostępową WiFi

Onet oraz FON, społeczność WiFi, ogłosiły w dniu dzisiejszym, że podpisały umowę dotyczącą strategicznej współpracy, której celem będzie rozwój produktów i usług oferowanych na polskim rynku pod wspólna marką „Onet FON”.
W celu promocji Punktów Dostepowych WiFi “Onet FON”, Onet zbuduje punkty dostępowe (tzw. hotspoty) na terenie Polski oraz będzie promował routery Onet FON w ramach zbliżającej się oferty usług dostepowych w technologii DSL, w ten sposób, że użytkownicy korzystający z oferty Onetu automatycznie będą stawali się członkami społeczności FON i będą mogli korzystać z darmowego dostępu do internetu we wszystkich Punktach Dostepowych Społecznosci FON na całym świecie.

Onet.pl, będący własnością Grupy Onet.pl S.A. (GRO/GPW), jest polskim portalem internetowym, w ramach którego prowadzonych jest ponad 200 różnorodnych serwisów i posiada ponad 4 miliony aktywnych kont poczty internetowej. Miesięcznie odnotowuje ponad 2 miliardy odsłon.

Łukasz Wejchert, Prezes Zarzadu, Onet, powiedział: „Użytkownicy maja prawo do komunikacji za rozsądną cenę, niezależnie od tego z jakich środków korzystają w tym celu. Nowoczesne technologie, w tym tzw. disruptive technologies, pozwalają nam zaspokoić ich potrzeby. Dzięki OnetSkype zrewolucjonalizowaliśmy sposób, w jaki Polacy komunikują sie ze sobą na
całym świecie. Jestem przekonany, że dzięki Onet FON doprowadzimy do rewolucji w sposobie korzystania przez ludzi z internetu. Nasza siec WiFi zapewni nieograniczona mobilność jej użytkownikom, którzy rozsiani są na całym globie. Współpracujemy z FON w celu dalszego poszerzenia tej usługi, dzięki hotspotom Onet FON, dostarczając możliwość bezpłatnego dzwonienia przez internet do tych domów, szkół, firm i hoteli, które maja szerokopasmowy dostęp do szerszej oferty internetowej, dzięki większej szybkości transmisji. FON jest wspaniała firma i jesteśmy zadowoleni, że są naszym parterem w tym przedsięwzięciu.”

Martin Varsavsky, CEO, FON powiedział: „Polska społeczność Internautów w szybkim tempie staje sie jedna z największych w Europie. Dzieje się to w znacznej mierze dzięki kreatywności ludzi z Onetu, z którymi z przyjemnością będziemy współpracować. Jako FON mamy bardzo prosta ofertę – płacisz za swoje domowe łącze, instalujesz router współpracujący z FON, a później możesz podróżować po całym świecie, łącząc się z internetem za darmo. Obecnie coraz więcej urządzeń posiada WiFi, w tym m.in. konsole PSP, Nintendo, laptopy, aparaty cyfrowe, odtwarzacze muzyczne, przenośne telewizory, a także
nowe telefony Skype, które czynią Skype mobilnym. Dzięki FON polscy foneros będą mogli swobodnie podróżować po swoim kraju i całym świecie ze swoimi gad(etami, bez konieczności płacenia wysokich rachunków, które związane sa z wykorzystaniem innych technologii, takich jak np. telefonia 3G.”

www.onet.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top