OpenID w Wirtualnej Polsce

Opublikowano: 12 sierpnia 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

OpenID to technologia stanowiąca obecnie międzynarodowy standard zarządzania kontami do serwisów internetowych, rozpowszechniona w całej Sieci. Umożliwia logowanie do wielu kont z wykorzystaniem jednego, głównego konta. System Wirtualnej Polski pozwala tym samym na wykorzystanie rejestracji w portalu do logowania się do serwisów spoza WP, tych, które wspierają OpenID.

OpenID w Wirtualnej Polsce 1Serwis skierowany jest do tych użytkowników portalu, którym zależy na uproszczeniu codziennego korzystania z Internetu. Wykorzystanie OpenID umożliwia szybkie logowanie i zakładanie kont w wielu serwisach – podkreśla Krzysztof Wilgorski, Koordynator Rozwoju Aplikacji i Usług Portalowych – Używając loginu i hasła do konta Wirtualnej Polski można od teraz zalogować się np. na Facebooku, Joggerze, czy stronach National Geographic Chanel.

Warte podkreślenia jest gwarantowane przez portal bezpieczeństwo konta oraz szybka reakcja na podejrzenia wystąpienia zagrożeń.

http://openid.wp.pl

Sylwester KozakOpenID w Wirtualnej Polsce

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.