OS3 przygotowuje serwisy eksperckie

Dostępne są już w sieci dwa nowe eksperckie serwisy internetowe w całości przygotowane i wykonane przez agencję interaktywną OS3 multimedia. Pierwszy z nich jest największą w Polsce ekspercką witryną na temat zdrowia zatok. Drugi jest poświęcony zdrowiu dzieci. Patronem obydwu serwisów jest firma US Pharmacia, producent leku Apap Dla Dzieci i Ibuprom Zatoki.
– Nasze doświadczenie mówi, że przy tworzeniu tak rozległych projektów internetowych równie istotna jest zawartość serwisu, jak i jej struktura. Internauci oczekują bowiem informacji przystosowanych do ich potrzeb i stopnia znajomości tematu. Serwisy powstały w oparciu o system CMS pozwalający w łatwy sposób zarządzać ich treścią – tłumaczy Marcin Maj, Dyrektor Zarządzający OS3 multimedia.

Serwis ekspercki www.zdrowezatoki.pl stanowi kompendium wiedzy dla pacjentów i  dziennikarzy na temat schorzeń, profilaktyki i leczenia chorób zatok. Strona ma charakter portalowy, a więc poza informacjami encyklopedycznymi o schorzeniach i profilaktyce daje możliwość wymiany doświadczeń i porad między lekarzami a chorymi. Pacjenci mogą skontaktować się ze specjalistą, zadać pytania na forum lub na comiesięcznym czacie. Porady lekarzy prezentowane są w formie multimedialnej, wykorzystującej przekaz audio i wideo.

Drugi serwis ekspercki – www.zdrowedzieci.pl – wykonany przez agencję OS3 multimedia jest skierowany do rodziców poszukujących informacji na temat zdrowia, właściwej opieki nad dzieckiem, porad jak wspierać rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka oraz w jaki sposób budować z nim prawidłowe relacje. Strona jest ważnym źródłem informacji także dla kobiet w ciąży – w serwisie jest bowiem dział poświęcony przyszłej mamie i noworodkowi. Serwis tworzony jest przy współudziale lekarzy i specjalistów – pediatrów, psychologa i ginekologa. Wszystkie działy są sukcesywnie wzbogacane. Tym rodzicom, którzy chcą być na bieżąco informowani o nowościach na stronie, są wysyłane newslettery.

Serwis www.zdrowedzieci.pl to także interaktywna forma komunikacji, umożliwiająca aktywne uczestnictwo wszystkich użytkowników serwisu. Rodzice, poprzez specjalny moduł, mogą zadać pytanie ekspertowi – na maile internautów systematycznie odpowiada kilku lekarzy. Natomiast korzystając z forum, mogą podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z innymi użytkownikami strony. Docelowo na stronie będą prowadzone także czaty z ekspertami.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top