Ozon.ru – Amazon w rosyjskim wydaniu radzi sobie świetnie

Ozon.ru, rosyjski odpowiednik Amazon.com, w ciągu dwóch ostatnich lat odnotowuje bardzo dobre wyniki finansowe. W pierwszych sześciu miesiącach 2012 roku wartość sprzedaży wyniosła 232 mln dolarów.

Ozon.ru oprócz bardzo dobrego wyniku sprzedaży w pierwszym półroczu 2012 ma bardzo wysokie tempo wzrostu sięgające 78 proc. Dla kontekstu przytoczyć można cały zeszłoroczną sprzedaż przekraczającą 300 mln dolarów i tempo wzrostu na poziomie 84 proc. Te stabilne i wzrastające wyniki sprzedaży każą przewidywać, że Ozon.ru zamknie ten rok obrotem zbliżającym się do 500 mln dolarów.

W przytaczanej przez The Next Web wypowiedzi Maëlle’a Gaveta, prezesa Ozon.ru, dobre wyniki sprzedaży i mocna pozycja na rosyjskim rynku e-commerce wiąże się z przejęciem Sapato.ru, jednego z największych rosyjskich e-sklepów z obuwiem.

Ozon.ru – Amazon w rosyjskim wydaniu radzi sobie świetnie 1

Oprócz przejęcia Sapato.ru Ozon skupia się również na finansowaniu rokujących sukces e-biznesów. W 2011 roku firma przeznaczyła 100 mln dolarów na przedsięwzięcia z rosyjskiego i globalnego rynku internetowego (ru-Net czy japoński Rakuten).

Założony w 1998 roku Ozon.ru ma ponad 11 mln użytkowników i 17,3 mln unikalnych wizyt w skali miesiąca. W ofercie sklepów Ozon.ru i Sapato.ru znajduje się 2,4 mln produktów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top